Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kurów: Obwód utrzymania ruchu gotowy. Już rozpoczął pracę

W Kurowie zakończyła się budowa obwodu utrzymania ruchu. Stacjonują w nim służby odpowiedzialne za utrzymanie drogi ekspresowej.

W skład oddanego właśnie do użytkowania obiektu wchodzi budynek z pomieszczeniami dla pracowników firmy zajmującej się utrzymaniem drogi ekspresowej a także pomieszczenia dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodatkowo wiaty do składowania soli drogowej, garaże i zadaszenia dla maszyn drogowych, magazyny oraz zaplecze techniczne. Wszystko dopełnia sporych rozmiarów parking. To właśnie w tym miejscu będą stacjonowała firma, która zajmuje się utrzymaniem tego odcinka drogi ekspresowej S17.

Pracownicy firmy AVR mają obecnie pod swoja opieką odcinek trasy od węzła Kurów Zachód do węzła Jastków. Niebawem po oddaniu obwodnicy Lublina zasięg działania zwiększy się aż do węzła Lublin Rudnik, czyli do skrzyżowania obwodnicy z drogą krajową nr 19. Dalszymi odcinkami drogi ekspresowej, do węzła Piaski, będzie się zajmować druga firma, a także drugi obwód utrzymania ruchu, który powstał w Dysie. Tam także w oddzielnym budynku swoje miejsce znalazło centrum dowodzenia całą trasą S17. Nie tylko odcinkami które zostały już oddane, bądź też są na ukończeniu, lecz również tymi, które mają dopiero powstać.

Budowa obwodu rozpoczęła się na początku 2013 roku. Zaprojektowanie i realizacja inwestycji kosztowało 16 168 192,56 zł, do tego doszedł jeszcze nadzór inwestorski nad pracami, który kosztował 87 945 zł. Głównym wykonawcą prac był warszawski Warbud.

Kurów: Obwód utrzymania ruchu gotowy. Już rozpoczął pracę
Kurów: Obwód utrzymania ruchu gotowy. Już rozpoczął pracę
(fot. lublin112)
2014-09-10 20:11:55

6 komentarzy

  1. Do operatora portalu lublin112.pl. Ciekawe czy zwróciłeś uwagę w jakim stanie była droga w lipcu 2014. Porośnięta trawą i zaniedbana. Zgłaszałem to do GDDKiA i powiedzieli, że nałożą kary na firmę zarządzającą drogą. Ciekawy jestem na ile to zostało wykonane. Droga jest nadal zarośnięta, a podejrzewam, że nikt z użytkowników nie wie jak powinien wyglądać standard utrzymania tej drogi. Zachęcam do dalszego monitorowania stanu kluczowej dla Lubelszczyzny drogi S17, a jeśli dalej nie będzie ona dobrze utrzymana do zgłaszania tego faktu u GDDKiA. Ja osobiście jutro przejadę się na nią zerknąć, a jeśli dalej będzie zaniedbana zrobimy materiał z magazynem TVP Lublin „Zdarzenia”

    • @Michhh, będziemy się przyglądać opisanej przez Ciebie sprawie. Jutro nasz reporter będzie w tym rejonie, więc zwróci uwagę na stan poboczy. Pozdr

  2. od tamtego tygodnia koszą wszystkie trawy i wszystko jest git

  3. @lublin112, kiedy planowane jest otwarcie dalszej części, do zjazdu na Łęczną? I na kiedy planowane jest oddanie całości? Bo mam wrażenie, że strasznie się bawią z tą budową, niby już wszystko wydaje się zrobione a droga dalej zamknięta.Czy macie informacje na ten temat?

  4. Yhy Panowie stacjonuja, ale w lesie na Woli i Piotrowicach, nie ma tygodnia żeby busik nie stał schowany w lesie a panowie lezeli jak byki pod drzewami.

  5. mieszkaniec Kurowa

    Piotr jeśli widzisz takie zdarzenie, porostu poinformuj o tym fakcie firmę utrzymującą dany odcinek S-17 lub GDDKiA, tacy pracownicy powinni być natychmiast eliminowani i zastąpieni innymi którzy profesjonalnie podchodzą do swych zadań.

Z kraju