Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kupiła telefon przez Internet, w paczce dostała drewniane płyty

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego padła ofiarą oszusta. Kobieta zakupiła przez Internet telefon komórkowy. Po otwarciu zamówionej przesyłki okazało się, że w środku paczki były drewniane płyty.

W czwartek biłgorajscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 32-letniej mieszkanki powiatu, z którego wynikało, że padła ofiarą oszustwa, podczas zakupów w Internecie.

Kobieta postanowiła kupić telefon komórkowy oferowany do sprzedaży na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Po kilku dniach otrzymała zamówioną przesyłkę.

Jak się okazało, w paczce zamiast telefonu znajdowały się cienkie płyty drewniane, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Policjanci poszukują oszusta i apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów online.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Pewnie był nowy i bardzo tani.Teraz wie dlaczego.

 2. Może zapomnieć o odzyskaniu kasy. Sam tak głupio zrobiłem i 800 zł poszło. Pomimo że policja i prokuratura znaleźli osobę.

 3. Dobrze że nie cegłę.

 4. Zastanawia mnie po co oszust wysyła taką paczkę. Dla jaj ?
  Wysłanie takiej paczki nie zmienia faktu oszustwa, a za przesyłkę trzeba zapłacić.

 5. Chciała tanio to ma

 6. Jak to wygląda w praktyce? To teraz sprzedający miałby udowadniać, że wsadził telefon? Skąd policja wie, czy ktoś sam nie wsadził sobie drewna, cegieł do paczki, a otrzymany sprzęt schował?

  • Jeżeli sprzedający byłby uczciwy, wówczas nie zerwał by kontaktu. I zapewne chciałby udowodnić swoją niewinność. A tak… no cóż pozostaje życzyć szczęścia.

 7. Takie rzeczy się zamawia za pobraniem 😉 odbierasz prosisz kuriera żeby poczekał i sprawdzasz jest lipa to oddajesz przesyłkę a hajs w kieszeni

Z kraju

Wiadomości z info112