Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kup stroik świąteczny, wspomóż chełmskie hospicjum

Już po raz kolejny Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie zaangażowało się w zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego.

Aukcja ozdób świątecznych ma w tym roku nieco inny charakter z uwagi na obecną sytuację pandemiczną. Tradycyjne jasełka niestety nie odbędą się, ale za to licytacja przenosi się do Internetu.

– Zapraszamy do oglądania i licytacji stroików na naszym profilu Facebookowym. Prosimy, aby wpisywać kwoty przy każdym zdjęciu, a po zakończeniu licytacji 17 grudnia 2020r. będzie można przyjść do nas do przedszkola i odebrać wylicytowany przedmiot – mówi Pani Danuta Zagórska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. – Otwórzmy swoje serca i pomóżmy potrzebującym!

Podczas jasełkowego spotkania połączonego z licytacją, które odbyło się w ubiegłym roku w Chełmskiej Bibliotece Publicznej udało się uzbierać blisko 4 tys. zł.

– Każda zbiórka i każda wpłacona na konto złotówka jest dla nas nieocenionym wsparciem, dlatego już teraz dziękujemy za okazałe serce wszystkim biorącym udział w licytacji. Przed nami trudny rok, pełen ambitnych planów i celów, które chcielibyśmy zrealizować. Pośród nich największym wyzwaniem będą prace przygotowawcze do budowy domu hospicjum stacjonarnego w Nowinach – podkreśla Justyna Pietrzyk z Hospicjum Domowego.

Stowarzyszenie pomaga bez względu na obecną sytuację epidemiczną, pod jego opieką znajduje się aktualnie 20 chorych z Chełma i okolic.

– Pomimo pandemii zapewniamy bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarek, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Dla nas liczy się każdy chory, którego zawsze traktujemy z godnością i miłością – tłumaczy prezes Stowarzyszenia Tadeusz Boniecki.

Przypominamy również, że do nabycia są kalendarze ścienne na 2021 rok. Można je zakupić w chełmskich parafiach oraz w biurze hospicjum przy ul. Starościńskiej 4a. Licytacja dostępna jest pod adresem: https://www.facebook.com/profile.php?id=100011515729017

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Z kraju