690 680 960

Kulki do airsoftu – czym się kierować przy wyborze?

Kulki to nieodłączny element rozgrywek airsoftowych. Amunicja jest bardzo ważna – pozwala na uzyskanie oczekiwanej efektywności naszego sprzętu. Wśród kulek przeznaczonych do replik airsoftowych możemy wyróżnić kilka rodzajów: biodegradowalne, standardowe i tzw. tracery. Każdy z nich posiada nieco inną specyfikację. Powinniśmy także przyjrzeć się masie oraz średnicy. Źle dobrane kulki mogą spowodować poważne uszkodzenie naszej repliki.

Rodzaje kulek do airsoftu

Kulki są podstawowym elementem wyposażenia każdego uczestnika rozgrywek airsoftowych. Wybierając amunicję do swojej repliki, zwróćmy uwagę na kilka cech. Amunicję do replik przeznaczonych do airsoftu możemy podzielić na kilka rodzajów:

  • biodegradowalne,
  • standard,
  • tracer.

Pierwszy typ to kulki ASG, które są przyjazne środowisku. To niezwykle ważny czynnik, który pozwala amunicji na jej szybkie rozłożenie się w warunkach naturalnych. Druga wersja, standard, to kulki plastikowe, wykorzystywane w niemal wszystkich replikach – od karabinów maszynowych po snajperki. Są niezwykle skuteczne i umożliwiają osiągnięcie wysokiej prędkości wystrzału. Z kolei kulki tracer cechują się najwyższą jakością wykonania. Możemy znaleźć wersje luminescencyjne, które świecą się na charakterystyczny, zielony kolor. Jeśli wybieramy tego typu amunicję, powinniśmy zainwestować także w specjalny naświetlacz, który pozwoli na uzyskanie unikatowego efektu wystrzałów smugowych. 

Dobierając amunicję do naszej repliki, musimy zwrócić uwagę na jej kaliber. Należy wybrać kulki ASG o takiej średnicy, która odpowiada lufie posiadanej repliki. Źle dobrane kulki mogą skutkować uszkodzeniem naszej repliki.

Waga i ilość amunicji

Jest to najważniejszy parametr kulek do replik, które wykorzystujemy w airsofcie. Co ciekawe, kulki o tym samym kalibrze mogą różnić się wagą. Dlaczego? Największy wpływ na masę amunicji do airsoftu ma materiał, z którego są wykonane. Kupując kulki do repliki powinniśmy zwrócić uwagę na FPS, czyli ilość stóp na sekundę – prędkość osiąganą z pomocą amunicji. Każda replika posiada swoje własne możliwości wystrzału, jednak możemy zwiększyć szybkostrzelność, stosując odpowiednie kulki. Masa amunicji do airsoftu zaczyna się od 0,12 g. Możemy jednak znaleźć modele o wiele cięższe, o masie nawet 0,58 g. Najczęstszym wyborem pasjonatów rozgrywek airsoftowych są kulki o masie 0,20 g, pozwalające na uzyskanie aż 300 FPS. To świetne rozwiązanie np. do pistoletów. Hobbyści wybierają także wersje o wadze 0,25, 0,28 i 0,30 g. Amunicja powyżej wagi 0,25 g pozwala na uzyskanie 400–500 FPS. Natomiast wersje o masie powyżej 0,30 g są znakomitą opcją do replik bardziej zaawansowanych, pozwalających na otrzymanie nawet 500 FPS. 

Ostatni parametr stanowi ilość kulek w opakowaniu. Wydawałoby się, że jest to kwestia błaha, ale i na nią należy zwrócić uwagę. Najlepszym wyborem będzie paczka 3000 sztuk amunicji, możliwa do kupienia w atrakcyjnej cenie. Większa paczka kulek pozwoli na dłuższą zabawę podczas rozgrywki airsoftowej. Wśród ofert znajdziemy też dużo mniejsze opakowania, które będą dobrym wyborem dla osób chcących przetestować nowy rodzaj amunicji. Da się kupić opakowania: 1000, 2000, 2150 oraz 2500 kulek. Dodatkowo powinniśmy zaopatrzyć się w specjalną ładownicę. Dzięki temu niewielkiemu gadżetowi będziemy w stanie błyskawicznie przeładować naszą replikę. 

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas