Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kuba Piątek z Lublina rozpoczyna rajd Dakar

Motocyklista Kuba Piątek pozytywnie przeszedł kontrole techniczną i dziś rano rozpoczął rajd Dakar. Zawodnik KM Cross Lublin i Orlen Teamu ma przed sobą do pokonania 14 trudnych etapów, ponad 9 tysięcy kilometrów po Argentynie, Boliwii i Chile. Koniec najsłynniejszego rajdu świata zaplanowany jest na 17 stycznia. Kuba Piątek jest czwartym zawodnikiem KM Cross Lublin, który bierze udział w rajdzie. Przed nim startowali Piotr Więckowski, Łukasz Kędzierski oraz Dariusz Piątek, czyli jego ojciec.

W sobotę odbyła się część oficjalna, na której 665 kierowców motocykli, samochodów, quadów i ciężarówek, wśród których był też Kuba Piątek zaprezentowało się tysiącom fanów na ulicach argentyńskiego Buenos Aires. – Mieliśmy oficjalny start z rampy, to było niesamowite. Specjalnie dla nas zamknęli pół Buenos Aires, w sumie mieliśmy do przejechania ok. 15 km. Wszystkie ulice były zamknięte, a na całej długości ustawiło się tysiące kibiców. Zatrzymywali się na autostradach, aby nas przywitać i pomachać. – Oficjalna prezentacja miała miejsce pod pałacem prezydenckim, było mnóstwo ludzi. Czułem się jak na jakimś stadionie piłkarskim, bo w sumie Dakar można porównać do Mundialu. – mówi zawodnik KM Cross Lublin i Orlen Teamu.

Więcej przeczytasz w serwisie sportowym LUBSPORT.PL. Kliknij grafikę poniżej

Kuba Piątek z Lublina rozpoczyna rajd Dakar

(fot. LubSport)
2015-01-04 20:55:16

4 komentarze

 1. każdy ma prawo ze swoimi pieniędzmi robić co chce nawet ja przyjemność w mln zł jest liczona. sponsorzy chcą wydawać niech wydają.

 2. Po pierwszym etapie jest b dobrze. Jest 42 na 160, którzy dojechali do mety ze stratą 11,05. Inni Polacy też super – Rafał Sonik – 2; Krzysztof Hołowczyc – 5; Marek Dąbrowski 15; Adam Małysz – 18; Kuba Przygoński 31.

  • Centrum Lansu i Podrygiwania z Radości

   adku – uprzejmie koryguję Twoją wypowiedź.
   Adaś Małysz już nigdzie nie dojedzie, bo autko miał zbyt łatwopalne.
   Właśnie sp…dala do domu.

 3. Aaa! To dlatego paliwo staniało bo Kuba Piątek z Lublina rozpoczyna rajd Dakar !!!
  Nareszcie się dowiedziałem !

Z kraju