Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ksiądz z naszego regionu stanie przed sądem. Został oskarżony o molestowanie 15-latka

Puławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec księdza, któremu zarzucono molestowanie 15-letniego chłopca. Duchownemu grozi do 5 lat więzienia.

Przed Sądem Rejonowym w Puławach niebawem stanie 60-letni ksiądz Jan P., którego śledczy oskarżyli o molestowanie osoby w wieku 15 lat. Czynności w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Puławach a dotyczą zdarzeń, jakie miały miejsce w latach 2013-2014 w Kazimierzu Dolnym i miejscowości Gaboń w województwie małopolskim.

Jak wskazuje prokurator w akcie oskarżenia, duchowny nadużywając pokładanego w nim przez małoletniego zaufania wynikającego z pełnionej przez niego roli księdza, dopuścił się wobec pokrzywdzonego innej czynności seksualnej. Dotychczas ksiądz nie był karany i przebywa na wolności. Jego proces toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Puławach. Za zarzucane czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

O duchownym z Kazimierza Dolnego stało się głośno pod koniec 2021 roku. Wówczas wyszło na jaw, że Jan P. na jednym z obozów harcerskich molestował 15-latka. Ofiara księdza powiadomiła przełożonych kapłana, a sprawa trafiła do Stolicy Apostolskiej. Watykan ukarał duchownego 3-letnim zakazem kontaktowania się z osobami poniżej 18. roku życia oraz angażowania się w duszpasterstwo osób małoletnich.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

53 komentarze

 1. Ostatni sprawiedliwy

  Duchownemu grozi max zmiana parafii…takie pisowskie układy itp.

  • Lepsze pisowskie układy niż te peowskie baranino!!!

   • gnijące piskorze już wszystko ukradły jełopie dolony , dały ci 500+ a zrobiły 5 nowych podatków ale ty o tym nie wiesz przekupiony prymitywi że jesteś okradany przez nich

 2. papierzsz wie o tym zboku

 3. Szkoda, że jan pawlacz już u szefa, bo by go przeniósł.

 4. Trzeba będzie marsz „w obronie wartości” chyba zorganizować.

  • Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   Co też Ty opowiadasz, jaki marsz w obronie wartości ?
   Przecież pan prezydent Duda mówił o historycznych wartościach kultury katolickiej.
   A teraz marsz, przeciw ? To Święta Ikwizycja i palenie a stosach ksiąg i czarownic były na marne ?!

   • Akurat z powodu zaborów w Polsce nie palono czarownic. Zapewne gdy by palono to nowego kościoła byś nie uwidział a stare jak we Francji szły by na gruz.

 5. Janek dobry gość. Sam z nim na obozy harcerskie jeździłem i jakoś mi nic nie zrobił.

 6. Pomówienia lewackich #iot .

 7. Niewiadomo czy księdza
  Ukażą , może i nie poniesie kary.A jak to jest w Legnicy ,syn policjanta pobił górnika na śmierć i jeszcze naszczal na leżącego pobitego, wcześniej pobił kogoś i ten na wózek inwalidzki trafił i sądy go uniewinniaja,bo to syn policjanta

  • Jak się czujesz

   Do szkoły a nie pissać pissowskie brednie. A ty pewnie brat tego komendanta podejrzewanego o udział w aferze wyludzjacej VAT?

 8. Wszystko zależy od tego co policja napisze w prqotole i np ktoś kogoś odepchnie w obronie własnej ,tamten umrze ,to przyjedzie miejscowa policja i napisze ,że ten co zginął nie był agresorem a ten co go odepchnął nie ma świadków i idzie na długie lata do więzienia,bo nie udowodni , że się broniłNa świecie nie ma sprawiedliwości i prawdy,chodzi tylko o to kto ma znajomości

 9. Za Adamowicza dostał dożywocie,a w Szczecinie oblali bezdomnego benzyną i spalili i po dwóch latach są niewinni.Prezydent Adamowicz był kimś ,to zabójca aż dopiero po 20 latach może się starać by go zwolnili z dożywocia

 10. A jeśli ksiądz jest niewinny ,to powinni surowo ukarać wszystkich tych co oskarżają

Z kraju