Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Elektryczne hulajnogi pojawiły się w kolejnym mieście. Tym razem od nowego operatora

Od dziś na ulicach Łukowa dostępnych jest sto elektrycznych hulajnóg. Minuta jazdy kosztuje 69 groszy, do tego dochodzi opłata za odblokowanie jednośladu.

Elektryczne hulajnogi z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Są ogólnodostępne i zapewniają szybkie przemieszczanie się. Setki tych jednośladów od dawna dostępnych jest w Lublinie, później pojawiły się m.in. w Świdniku Chełmie, Białej Podlaskiej czy Łęcznej. Od dziś mogą z nich korzystać również mieszkańcy Łukowa.

Operatorem jednośladów jest niemiecka firma Tier obecna w ponad 260 miastach w 22 krajach. Na początek udostępnionych zostało 100 hulajnóg, które mają zmienić nawyki łukowian na bardziej proekologiczne. Strefa, w której można z nich korzystać, obejmuje praktycznie całe miasto, z wyłączeniem jedynie jego krańców.

Podobnie jak u innych operatorów, aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać swoją metodę płatności. Minuta jazdy kosztuje 69 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3,00 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 17,99 zł. Zasięg hulajnogi to ok. 30-40 kilometrów na jednym naładowaniu baterii.

Jeżeli użytkownik wyjedzie poza strefę, hulajnoga zacznie stopniowo zwalniać i po chwili się zatrzyma. Dodatkowo aplikacja nie pozwoli na zakończenie przejazdu do momentu, aż jednoślad nie wróci na teren strefy.

(fot. Tier Mobility/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

 1. Jak nie mogę to przez hulajnoge i znowu mogę

 2. Czy hulajnoga można jeździć po chodniku i trąbić na pieszego wleczącego się po chodniku.

  • Można ale po piwie już nie nawet rowerem taki kraj

  • „Mieszkaniec” i czego teraz oczekujesz?
   Że ktoś w komentarzu będzie ci tłumaczył kiedy hulajnogą można, kiedy nie można…
   Jeśli masz rozum, to po to są przepisy abyś z nimi się zapoznał.
   Jeśli zaś tego rozumu nie masz, to żaden komentarz w niczym ci nie pomoże.

 3. Osoba uchodźcza

  Czy dla mnie czyli osoby uchodźczej z azjii będą darmowe przejazdy do berlin??? Ja się boję ze polskie nacjonalisty chcą dolary za przejazdy??!!

 4. Wpiszcie w YT „Darmowe motorki leżą na ulicy w Chinach”,zobaczycie coś ciekawego.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo