690 680 960

Ksiądz z Biłgoraja stanie przed sądem. Został oskarżony o masowanie piersi nastolatki

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec księdza Jarosława Z.. Zarzucono mu dotykanie intymnych części ciała 17-latki. Sprawa wyszła na jaw po 9 latach. Duchowny zapewnia, że nic takiego nie miało miejsca.

Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju zakończyła śledztwo w sprawie księdza Jarosława Z., podejrzanego o podstępne doprowadzenie nastolatki do poddania się „innej czynności seksualnej”. Dokładnie chodzi o dotykanie intymnych części ciała pokrzywdzonej. Akt oskarżenia został już skierowany do sądu.

Zdarzenie miało mieć miejsce blisko 10 lat temu, w sierpniu 2012 roku, na terenie powiatu biłgorajskiego. Jak wskazują śledczy, zarówno oskarżony, jak też pokrzywdzona dobrze się znali. On był jej katechetą, oboje też należeli do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Z akt śledztwa wynika, że ksiądz zaprosił 17-latę do siebie w celu wspólnego obejrzenia filmu. Następnie pod pretekstem wykonania masażu, miał „masować rękami piersi i pośladki pokrzywdzonej”. Zdarzenie to miało miejsce tylko raz, a kobieta o wszystkim złożyła zawiadomienie dopiero w ubiegłym roku.

W trakcie przesłuchania duchowny nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył również w tej sprawie wyjaśnienia. Zaprzeczał w nich, aby sytuacja o której wskazuje kobieta, w ogóle miała miejsce. Duchownemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec księdza postępowanie wyjaśniające prowadzi również kuria diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Do czasu jego zakończenia, oraz podjęcia dalszych decyzji, został on odsunięty od posługi kapłańskiej.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

39 komentarzy

 1. Przypomniała sobie po 10 latach. Chyba grosza potrzeba na wakacje to trzeba jakoś zarobić. Materiał dowodowy żaden. Próba wyłudzenie pieniędzy. Marek Lisiński z fundacji „Nie lękajcie się ” ile pieniędzy wyrwał a później okazało się, że nikt go nie molestował. No ale media miały pożywkę i księdza obrzucono błotem.

 2. Równie dobrze można napisać, że kobiecie grozi kara za składanie fałszywych zeznań. Odsunąć ją należy od wykonywanych przez nią obecnych obowiązków

 3. A może zamówiła masaż i nie wiedziała dlaczego nic nie zapłaciła, a po 10 latach dowiedziala się, że byl ksiedzem i można jeszcze zarobić na tym. 🙂

 4. Wreszcie jakiś normalny ksiądz. Zainteresował się kobiecymi wymionami, a nie przyrodzeniem nieletnich…

 5. Dziadek ze Slamsowa

  To teraz trudny zawód i… szkodliwy (zwłaszcza dla tzw. wiernych).

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  To ja też powinienem zgłosić teraz że dziesięć lat temu milicjanc i policjanci z posterunków w Radecznica i Szczebrzeszynie rozpoczęli taki proces w ramach znajomości,kolesiostwa i układów wspólnie z ludźmi na wsi prześladowali mnie za wygląd,zastraszali , ubliżali i pozwalali ludziom by mnie można było zaczepiac, prowokować nie pozwalać nawet do pracy ulica przejść i pobić.Wszystko dlatego , że się milicji i ludziom nie podobał mój wygląd.

 7. ,aa,boKrzycho.paPj

  To mnie tyle lat prześladowano za to że boli mnie głowa a tutaj 17 latka dostanie odszkodowanie

 8. Zaraz zaraz, jak to masował piersi? To tak wolno robić i masować? Przecież piersi som do karmienia a nie do masowania.

 9. Się zleciały obrońcy pedziora.

 10. Przypomniałem sobie właśnie że 50 lat temu jak dałem księdzu na tacę złotówkę to pogłaskał mnie po głowie teraz wiem że to było molestowanie chyba to zgłoszę

Kursy walut

 • USD 4.3467zł -0.57%
 • GBP 5.3385zł -0.33%
 • EUR 4.6888zł -0.2%
 • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas