Krasnystaw: Wzmożone kontrole na drogach

W najbliższych dniach policjanci krasnostawskiej drogówki przeprowadzą wzmożone działania kontrolne, podczas których sprawdzać będą stan techniczny i wyposażenie pojazdów poruszających się po naszych drogach. Szczególną uwagę zwracać będą też na bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg w zakresie korzystania z elementów odblaskowych.

Okres jesienno-zimowy to deszcz, mgły, przymrozki, wcześnie zapadający zmrok. Zjawiska pogodowe, które są zmorą dla kierowców i nie tylko. Negatywnie wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Ograniczają widoczność, wydłużają drogę hamowania, wymagają od kierujących większego skupienia. Również stan techniczny pojazdów przy obecnej aurze jest elementem mającym istotny wpływ na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci krasnostawskiej drogówki w najbliższych dniach zwracać będą szczególną uwagę właśnie na stan techniczny oraz niezbędne wyposażenie pojazdów. Niesprawne oświetlenie, układ kierowniczy czy hamulcowy mogą być zagrożeniem dla bezpiecznego podróżowania. Mundurowi kontrolować będą stan trzeźwości kierujących i sposób przewożenia osób.

Policyjne działania obejmą też edukację niechronionych uczestników ruchu, w zakresie korzystania z elementów odblaskowych. Rowerzyści czy piesi w ciemnych ubraniach poruszający się nieoświetlonym poboczem narażają się na poważne niebezpieczeństwo potrącenia. Często kierowca dostrzega ich w ostatniej chwili, a w konfrontacji z pojazdem nie mają oni szans. Wielu takim sytuacjom można by zapobiec, gdyby niechronieni uczestnicy ruchu mieli elementy odblaskowe. Dzięki takiemu niewielkiemu, ale świecącemu w reflektorach znaczkowi można ocalić własne zdrowie, a nawet życie.

Policjanci apelują o rozwagę na drogach, jednocześnie przypominają rodzicom o obowiązku noszenia odblasków przez ich pociechy. Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym – dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

2013-10-22 13:35:15
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online