Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kraśnicka drogówka dostanie nowy nieoznakowany radiowóz, szpital zaś histeroskop

Decyzją kraśnickich radnych, do szpitala trafią pieniądze na zakup urządzenia umożliwiającego wykonywanie precyzyjnych badań, zaś policjanci otrzymają nowy radiowóz. Na ten ostatni złożą się wspólnie miasto, powiat i województwo.

We wtorek odbyła się XXVII sesja Rady Miasta Kraśnik, radni zajmowali się m.in. sprawą zmian w budżecie miasta na rok 2020. W jej trakcie zapadła decyzja o zabezpieczeniu środków finansowych na wsparcie Szpitala Powiatowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Chodzi o zakupienie sprzętu medycznego, a także radiowozu.

W przypadku szpitala chodzi o kwotę 100 tys. zł na zakup histeroskopu. Urządzenie to umożliwi wykonanie precyzyjnych, najdokładniejszych badań ginekologicznych wykazujących większe nieprawidłowości niż te z obrazu ultrasonograficznego, czyli tradycyjnego USG. Jest to bardzo cenne narzędzie diagnostyczno-zabiegowe, także w przypadku niepłodności.

Dyrektor kraśnickiej placówki Piotr Krawiec, który uczestniczył w sesji Rady Miasta zapewnił, że podjęte zostały już działania zmierzających do utrzymania w strukturze szpitala oddziału położniczego. Jest to kolejna już pomoc finansowa, jaką w tym roku miasto przekazało szpitalowi. Wiosną placówka otrzymała wsparcie w kwocie 300 tys. zł. Środki te przeznaczone były na walkę z COVID-19.

Z kolei dla Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku trafi kwota 42 500 zł z przeznaczeniem na zakup nowego radiowozu. Ma to być nieoznakowany pojazd z wideorejestratorem, który mają używać funkcjonariusze drogówki w walce z piratami drogowymi. To efekt wcześniejszych uzgodnień, jakie poczyniono z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim i starostą powiatu kraśnickiego Andrzejem Rollą. Samorządy postanowiły bowiem wspólnie złożyć się na zakup radiowozu.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. chetnie kupie radiowioz za 42k

 2. Widziałem numery rejestracyjne Ale zapomniałem cyfer. Litery to chyba LKR Ale nie na 100%

 3. Radiowóz za 42 tys ???
  Chyba kupią Dacie Sandero :-)))

  • Nigdzie nie pisze, że tyle będzie kosztował. Jeżeli mama daje Franiowi 5 złotych na lizaka, to wcale nie oznacza, że lizak będzie kosztował 5 złotych.

  • ale za tyle „chajsu” to można kupić 10-20 przeciętnych aŁdi. Czapeczka z daszkiem gratis.

 4. Marka nie jest istotna. Ważne, żeby był w ceglastym kolorze.

 5. Proszę czytać tekst ze zrozumieniem. Napisane jest wyraźnie że radiowóz ma być do walki z piratami drogowymi czyli nie może być za dobry bo jak tu walczyć z kurą znoszącą złote jajka? Na szczęście Polacy kochają swój urząd skarbowy w opolu i chętnie wpłacają datki. Dacia sandero wystarczy w zupełności do zatrzymywania golfów i lanosów a ci z mercedesów i jaguarów to i tak nie zapłacą bo oni urzędowo to tylko długi mają… Komornik z mamusi rencistki nie sciąga..

  • Czytanie ze zrozumieniem; ja zrozumiałem, że miasto ma dorzucić 42 500 zł do kupna nowego samochodu. Nie określono ceny owego i ile dorzucą inne podmioty.

 6. Najbardziej ucieszy się lokalny chłop w złotej sukience . W końcu to kolejna okazja za machnięcie pędzlem zamoczonym w nałęczowiance i zainkasowanie paru tysi nieopodatkowanej gotóweczki zwanej „co łaska”.

 7. Buahahaha .. będą chłoptasie mieli czym ideologię LPG ścigać . Rowery im kupta !

 8. Po co w Kraśniku histeroskop czy inne nowoczesne urządzenia? Najpierw trzeba wyposażyć lekarzy, pielęgniarki w kulturę i odchamiacze, na oddziałach w papier toaletowy, ręczniki papierowe i mydło do rąk o odkażaniu już nie mówię.

 9. zaoszczędzą na zużyciu prądu w routerach wi fi w szkołach, to dorzucą się do zakupu radiowozu