Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Polska Policja będzie miała dwa nowe śmigłowce

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego podpisał w Mielcu umowę na zakup dwóch nowoczesnych śmigłowców S-70i Black Hawk. Maszyny mają być dostarczone do końca tego roku.

Umowę na zakup śmigłowców podpisano w Mielcu z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o. o. Tam powstaje śmigłowiec S-70i Black Hawk, który wkrótce będzie służył w Policji. Na transakcję oprócz maszyn składa się szkolenie personelu naziemnego i pilotów oraz wsparcie serwisowe. Oba śmigłowce zostaną dostarczone do końca tego roku.

Obecnie policja eksploatuje 11 śmigłowców: transportowych, wielozadaniowych, patrolowo-obserwacyjnych. Stacjonują w sześciu bazach na terenie kraju: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Łodzi.

1-279216

 

Najmłodszy policyjny śmigłowiec ma 13 lat, a najstarszy 47. Koszty utrzymania najstarszych maszyn przekraczają granice opłacalności. Do tego część śmigłowców odbiega od obecnych standardów, w szczególności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa policjantów i możliwości transportowo – bojowych.

Śmigłowce będą służyły w trakcie działań realizowanych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych.

 

2018-05-30 19:02:56
(fot. wideo polica.pl, Piotr Maciejczak miesięcznik „Policja 997”)

15 komentarzy

 1. No to teraz Brudziński na każdy koncert „faszystowski” będzie wysyłał helikoptery a nie widzi że w oficjalnym spocie tvp jest propagowana ruska komunistyczna czerwona gwiazda !!!! Aresztować Kurskiego i jego brata !!!

 2. A po co policji tyle samolotów ? Czyż nie prościej pozostawić trzy cztery latające maszyny a resztę zezłomować ? A jakie oszczędności będą w budżecie.

  • oszczedniej bedzie tez wyposazyc ich w proce zamiast pistoletow, opraz stosowac znaki dymne zamiast telefonow i radiostacji…

 3. Bez przetargu, bez planu, bez sensu.

 4. Rąsia Rąsia Rąsia dziękuję Panu

  „Chwila Stop Co Jest” mam jedno pytanie: A OC wykupione? Ja myślę że Polska powinna sama produkować własne śmigłowce a nie kupować za ciężkie pieniądze podatników. Wybudowanie nowej polskiej fabryki kosztowało by trochę setek mln zł ale co swoje to swoje.

 5. Nic się nie pisze czy będą uzbrojone ,?? Pewnie będą ulotki zrzucać gdy KOD będzie robił zamieszanie???

 6. NOWOCZESNY. Pierwszy lot 1974. Do użytkowników trafił w 1979. Konstrukcja stara jak cały śmigłowiec.
  Państwo prawa a zakup bez przetargu.
  Czyżby pani Bochniarz?

 7. I w pi….z.. . du… Wylądował!