Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Atak nożownika w galerii handlowej. Nie żyje jedna osoba, siedem jest rannych

Biegał z nożem po galerii handlowej i atakował przypadkowe osoby. Jedna z nich zginęła, siedem odniosło poważne obrażenia ciała.

Wszystko wydarzyło się w piątkowe popołudnie w galerii handlowej VIVO! w Stalowej Woli. Po godzinie 15 przebywający w środku mężczyzna wyciągnął nóż i zaczął atakować klientów galerii. Działał irracjonalnie, podchodził do ludzi i dźgał ich w plecy. W ten sposób zaatakował osiem osób.

Ofiar mogło być więcej, jednak zdecydowaną postawą wykazało się kilku klientów galerii, którzy nie bacząc na zagrożenie, obezwładnili napastnika i przekazali go w ręce policji. Sprawcą jest 27-letni Konrad K. mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był trzeźwy, nie był też notowany w policyjnych kartotekach.

W wyniku jego działania jedna osoba poniosła śmierć, siedem zostało rannych. Ofiarą jest 50-letnia kobieta, wśród poszkodowanych, siedmioro ma poważne obrażenia ciała. Doznali groźnych ran ciętych oraz kłutych, wszyscy zostali przetransportowani do szpitali.

Na miejscu zdarzenia cały czas pracują policjanci i prokuratorzy. Galeria została zamknięta, trwają też przesłuchania świadków. Zatrzymany 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Wciąż nie są znane motywy jego działania.

Prezydent Stalowej Woli Lucjan Nadbereżny zadecydował o zwołaniu sztabu kryzysowego wszystkich służb. Na polecenie ministra Mariusza Błaszczaka na miejsce przyjechał też wojewoda podkarpacka Ewa Leniart.

(fot. krosno24 – youtube)
2017-10-20 18:22:36

52 komentarze

  1. Wogole w tej galerii była ochrona?