690 680 960

Kradli kable telekomunikacyjne. Straty na ponad 35 tys. złotych

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 19-letnich mieszkańców Lublina. Policjanci udowodnili im 16 kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Wartość strat na szkodę jednej z firm telekomunikacyjnych to ponad 35 tysięcy złotych.

Do kradzieży kabla telekomunikacyjnego na terenie Lublina dochodziło od października ubiegłego roku. Za każdym razem sprawcy odcinali po kilkanaście metrów miedzianych przewodów. Straty, podczas każdej z tych kradzieży sięgały 2-3 tysięcy złotych.

– Wyjaśnieniem okoliczności kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, wspólnie z kolegami z III komisariatu. W środę zatrzymani zostali dwaj sprawcy tego procederu. Wpadli na gorącym uczynku kradzieży. Zostali ujęci przez pracowników firmy ochroniarskiej, którzy szybko powiadomili kryminalnych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Okazali się nimi dwaj 19-letni mieszkańcy Lublina – informuje sierż. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

W środę ok. godz. 4 nad ranem pracownicy jednej z agencji ochrony udaremnili kradzież przewodów ze studzienek telekomunikacyjnych jednego z operatorów na ul. Żelaznej w Lublinie. Przy zatrzymanych zabezpieczono sprzęt potrzebny do otwarcia włazów studzienek i przecięcia przewodów. Pracownicy ochrony od tygodnia prowadzili intensywne działania w celu ujęcia sprawców, którzy od dłuższego czasu okradali oraz niszczyli mienie operatora na terenie Lublina. Ujętych sprawców przekazano do III KP w Lublinie

Podczas przesłuchania policjanci udowodnili im łącznie 16 kradzieży kabla, gdzie wstępna wartość strat sięga kwoty ponad 35 tysięcy złotych. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Wyjaśnili, że po dokonanych kradzieżach skradzione przewody opalali w pustostanach, a następnie uzyskaną miedź sprzedawali na złom.

Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat więzienia.

2014-03-21 10:23:03
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Jak można bezstresowo wychowanym dzieciom, tak brutalnie nie dość, że dostarczać stresu poprzez aresztowanie, ale i likwidować dobrze rozwiniętą działalność gospodarczą ?!
    Być może, że jedynym żywicielom rodzin !!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!