Kradli alkohol i perfumy na terenie kilku powiatów. Wpadli w Kraśniku

Kraśniccy policjanci zatrzymali w Kraśniku dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za liczne kradzieże na terenie dwóch województw. Łącznie straty spowodowane działalnością 35-latka i 28-latka oszacowano na ponad 7 tys. złotych.

Policjanci z Kraśnika od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży sklepowych na terenie miasta. Mundurowi wytypowali osoby, które mogły stać za tym procederem.

Kilka dni temu kryminalni na terenie Kraśnika zauważyli samochód, którym mieli poruszać się sprawcy przestępstwa i zatrzymali go do kontroli. Wewnątrz volkswagena siedziało dwóch mężczyzn z powiatu biłgorajskiego. Po otwarciu bagażnika policjanci ujawnili pochodzące z kradzieży butelki whisky oraz markowe perfumy.

Jak się okazało 35-latek oraz jego 28-letni kompan na swoim koncie mają kradzieże nie tylko w Kraśniku, ale również na terenie powiatów: świdnickiego, janowskiego, biłgorajskiego oraz stalowowolskiego. Łupem sprawców padały głównie markowe alkohole i perfumy. Straty wyliczono na ponad 7 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty, ponadto okazało się, że jeden ze sprawców działał w warunkach recydywy.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, ponadto za działanie w warunkach recydywy, a także z racji uczynienia sobie z procederu stałego źródła dochodu sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

(fot. Policja Kraśnik)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Brawo Policja z Kraśnika! Coraz lepiej im idzie. Niedawno pogonili cwaniaka z Annopola, który w końcu strzelił sobie w łeb. Teraz to.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą