690 680 960

Kradł portfele i torebki. Recydywista usłyszał 9 zarzutów

45-letni recydywista stanie przed sądem w związku z kradzieżami portfeli z damskich torebek oraz włamaniem na konto jednej z ofiar, gdzie nielegalnie używał jej karty bankomatowej. Podejrzanego schwytano na terenie giełdy towarowej, gdy próbował dokonać kolejnej kradzieży. Właścicielka torebki wspólnie z innymi osobami zdołała go powstrzymać. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie postawiono mu łącznie 9 zarzutów.

W niedzielę na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre pod Zamościem złapano sprawcę kradzieży portfela. W trakcie rozmowy z policjantami kobieta, która zatrzymała złodzieja, opowiedziała, że podczas rozładunku swojego samochodu zauważyła, iż nieznany jej mężczyzna odchodzi od jej pojazdu, trzymając jej torebkę w ręku.

Szybko ruszyła za nim, krzycząc „złodziej”, dopadła go i zatrzymała, odzyskując swoje mienie. Osoby obecne na miejscu zdarzenia pomogły jej zatrzymać złodzieja i przekazać go pracownikom ochrony giełdy. Pokrzywdzona, 54-letnia kobieta, w swojej torebce miała dokumenty, dowód rejestracyjny pojazdu, 1000 złotych w gotówce oraz okulary o wartości 1500 złotych. Wartość utraconego mienia kobieta oszacowała na 3000 złotych. Na szczęście wszystkie przedmioty zostały odzyskane. Złapany mężczyzna to 45-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

– Policjanci realizując w tej sprawie czynności ustalili, że zatrzymany mężczyzna zamieszany jest również w inne kradzieże portfeli z damskich torebek, których dokonał w bieżącym miesiącu i pod koniec minionego. Między innymi na rynku przy ulicy Orzeszkowej w Zamościu, dokonał kradzieży w miniony piątek. Pokrzywdzona 74-letnia mieszkanka Zamościa, straciła wtedy portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz pieniędzmi. Złodziej dodatkowo skradzioną kartą wykonał kilka nieuprawnionych transakcji. Przy jej użyciu płacił za zakupy. Podejrzany na początku września 26-latce ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1000 złotych. Kradzieży dokonał z niezamkniętego Volkswagena zaparkowanego na Nowym Rynku. Ponadto w przychodni przy ulicy Peowiaków zabrał portfel z torebki, którą 62-letnia właścicielka zostawiła w niezamkniętym pokoju socjalnym. Natomiast w szpitalu skusił się na portfel 70-letniej pacjentki, która na chwilę wyszła z oddziału zostawiając torebkę bez nadzoru – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Zatrzymany 45-latek usłyszał łącznie 9 zarzutów. Mężczyzna odpowie za kradzieże i kradzieże z włamaniem na konto bankowe 74-latki po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń elektronicznych i dokonaniu płatności skradzioną kartą. Podejrzanemu grozi surowa kara ponieważ odpowie w warunkach recydywy.

– Po zarzutach 45-latek trafił do zakładu karnego, ponieważ był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lublinie – Zachód celem odbycia kilkunastu dni zastępczej kary aresztu – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za kradzież cudzego mienia można trafić za kratki nawet na 5 lat.

2 komentarze

  1. A ja mu współczuję, bo bezdomny….

  2. No to teraz ma dom …. na Okrzei :):):)

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.0199zł -0.01%
  • GBP 5.0597zł -0.12%
  • EUR 4.3334zł -0.11%
  • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas