Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin wygrali sparing z Dzikami Warszawa

W pierwszym letnim sparingu przed sezonem 2023/24 nasza drużyna wygrała na wyjeździe z beniaminkiem krajowej elity – Dzikami Warszawa. Spotkanie było zacięte i wynik był sprawą otwartą do ostatnich sekund.

Początek należał do gospodarzy, którzy po czterech minutach prowadzili różnicą dziesięciu punktów. Później jednak właściwy rytm złapali czerwono-czarni, którzy zniwelowali część strat.

Do przerwy gospodarze prowadzili już różnicą tylko trzech oczek. Po zmianie stron ponownie wypracowali przewagę i lublinianie musieli odrabiać straty. Czwartą kwartę Dziki rozpoczynały, wygrywając 66:61. W trakcie ostatnich dziesięciu minut dojrzalszą koszykówkę pokazali koszykarze Polskiego Cukru Startu i to oni wywalczyli zwycięstwo.

Dziki Warszawa – Polski Cukier Start Lubin 81:83 (25:17, 23:27, 18:17, 15:22)

Dziki: McGlynn 16, Green 13, Szlachetka 11, Coleman 10, Aleksandrowicz 8, Little 8, Mokros 7, Pamuła 3, Czujowski 3, Kopycki 2, Grochowski, Bartosz

Polski Cukier Start: Gabrić 18, Karolak 13, Benson 13, Krasuski 13, Pelczar 9, Durham 8, Put 7, Dziemba 2