Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kosztowne zamiłowanie do dużej prędkości. 4000 zł mandatu za drogową recydywę (zdjęcia)

Bialscy policjanci od minionej niedzieli zatrzymali 5 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził niemal 130 km/h. Policjanci zatrzymali też drogowego recydywistę. Został on ukarany mandatem w kwocie 4 tys. zł.

Rekordzistą okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu, który podróżując osobowym volkswagenem przekroczył prędkość o 77 kilometrów. Mężczyzna pędził 127 km/h. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Tłuściec.

Następnego dnia policjanci zatrzymali drogowego recydywistę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Przychody. 23-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego, podróżując audi przekroczył prędkość o 63 km/h. Jak ustalili mundurowi, to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna popełnił takie wykroczenie. W związku z obowiązującymi przepisami, 23-latek działał więc w recydywie. Został ukarany mandatem w wysokości 4000 złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 14 punktów karnych.

Podawane przez kierowców powody przekraczania dozwolonej prędkości to pośpiech, wysoka temperatura czy też chęć szybkiego powrotu do domu…Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami.

Policjanci przypominają, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli nadal będzie prowadzić, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Kosztowne zamiłowanie do dużej prędkości. 4000 zł mandatu za drogową recydywę (zdjęcia)

Kosztowne zamiłowanie do dużej prędkości. 4000 zł mandatu za drogową recydywę (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. Haahahahaha trzeba mieć spore „Przychody”, żeby tak sobie jeździć. Sebixy ogolone z kasy, a pisiory oddadzą te pieniądze klechom i patologii. Koło się zamyka.

  2. Trzeba być wyjątkowym durniem, żeby tak bardzo nie rozumieć i nie uczyć się na błędach.

  3. Haha boki zrywać.
    A dziurawe drogi wojewódzkie jak mieliśmy tak mamy, do tego brak komunikacji zbiorowej. Będziecie siedzieć w domach i klepać biedę. Strasznie śmieszne

  4. Mandat jest wykroczeniem ,a za nie zapłaconą grzywnę jest kara pozbawienia wolności od 5 do 30 dni,To co się bardziej opłaca???????Chcę tylko dodać,że tam jest wszystko gratis na koszt nie karanego podatnika.Amen.

  5. Złapali kryminalistów A gdzie dzielnicowi żeby zapobiec bicia dzieci to jest policja czy policja polityczna ?

Dodaj komentarz

Z kraju