Koroszczyn: Ciężarówka wypełniona papierosami za ćwierć miliona złotych

Obywatel Białorusi próbował przekroczyć granicę w Koroszczynie ciężarówką przystosowaną do przemytu papierosów. Kontrabanda była ukryta niemal w każdym elemencie pojazdu.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (13/14.04). Na terminalu w Koroszczynie do odprawy celnej podjechała ciężarówka należąca do jednej z białoruskich firm przewozowych. Uwagę funkcjonariusza przeprowadzającego wstępną kontrolę zwróciły zbiorniki na paliwo. Ciężarówka została skierowana do budynku kontroli szczegółowej.

-Przeszukanie auta potwierdziło wcześniejsze podejrzenia. Zbiorniki były jedynie w połowie wypełnione paliwem, natomiast resztę miejsca zajmowały przemycane papierosy. Na tym kontrola się jednak nie zakończyła. Celnicy postanowili prześwietlić pojazd urządzeniem RTG. Analiza uzyskanego obrazu pozwoliła odkryć kolejne miejsca ukrycia kontrabandy – w kołach jezdnych, kole zapasowym i podłodze naczepy. Papierosy ukryte były też w zbiornikach ciśnieniowych powietrza pod naczepą oraz w kabinie kierowcy – informuje Izabela Wojcieszuk-Kukiełka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Po przeliczeniu całości nielegalnego towaru okazało się, że w ciężarówce schowanych było blisko 20 tys. paczek papierosów. Ich wartość rynkową celnicy oszacowali na ponad 250 tys. zł. Kierowca ciężarówki, 37-letni obywatel Białorusi, nie przyznał się do próby przemytu. Twierdził, że zatankowany i przygotowany do kursu pojazd odebrał z firmowego parkingu.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. O jego winie zdecyduje sąd. Przystosowana do przemytu ciężarówka będzie dowodem w prowadzonym przez Urząd Celny w Białej Podlaskiej postępowaniu.

2014-04-15 19:05:02
(fot. Izba Celna)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!