Koronawirus w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Część placówki jest zamknięta

Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Oba dotyczą pacjentów przebywających w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Część placówki została zamknięta, personel poddano zaś kwarantannie.

Zamknięta została część Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Chodzi o niektóre oddziały, jak też Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jest to związane z potwierdzeniem koronawirusa u dwóch pacjentów, którzy przebywali w placówce.

Mężczyźni w wieku powyżej 60 lat od weekendu przebywali na różnych oddziałach, internistycznym i neurologicznym, oraz byli leczeni w związku z innymi chorobami, m.in. zapaleniem płuc. Pobrano od nich próbki, które przesłano do laboratorium. W poniedziałek w godzinach wieczornych w obu przypadkach wyniki okazały się pozytywne.

Pacjenci jeszcze w nocy zostali przetransportowali do szpitala zakaźnego, zaś oddziały zamknięto i poddano dezynfekcji. Ze względów bezpieczeństwa to samo dotyczy innych oddziałów znajdujących się na tym samym piętrze, jak też SOR-u, na którym jeden z pacjentów był przyjmowany do szpitala.

Lekarze jak też personel szpitala, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali poddani kwarantannie. To samo ma dotyczyć pozostałych pacjentów, którzy przebywają na oddziałach, na których znajdowali się zakażeni. Łącznie może to być około stu osób.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. A rodzina poinformowała że przyjechali z zagranicy czy nie?

  • ci to chyba szli … na kolanach.

  • Za miesiąc będzie to obojętne czy przyjechał czy nie.Ktoś stworzył idealnego wirusa.Tłucze przede wszystkim osoby starsze i z chorobami.W historii tak nieodległej był też taki pan z wąsikiem i tworzył czystą rasę,resztę posyłał do obozów ,ci co mogli to pracowali,reszta wiadomo gdzie.Smutne,że ktoś wpadł na podobny pomysł.

   • No tak bo wiadomo że zwykle wirusy zabijają młodych i zdrowych tylko ten jeden starszych i chorych.

   • Bill Gates. On w 2019roku pracował nad szczepionka na COVID. Jest plan aby zrobić depopulcje. A następnie znakowac ludzi jak bydło. Znamię bestii. Kto by pomyślał że to wlasnie bedzie teraz! Na naszych oczach.

    • Łooooooo…. Chyba leki nie siadły zbyt dobrze. Nie martw się. W końcu dobiorą zestaw który zaskoczy.

 2. Baba z rej. LUB

  a gdzie na kwarantannę? domowa czy jakieś wyznaczone miejsce?

 3. Pracownicy ochrony zdrowia to najbardziej narażona grupa ludzi na zakazenie . Nie można zapominać o tym że lekarze pielęgniarki oraz ratownicy świadczą usługi w innych podmiotach medycznych. Wieloetatowosc w tych zawodach jest powszechna. Dziwię się dyrektorom osobom zarządzającym placówkami zdrowia o nie wydaniu zakazu pracy dla tych ludzi. Jeśli lekarze czy pielęgniarki oraz ratownicy mają kontakt z zakazonym pacjentem w swojej macierzystej jednostce mogą przenieść zakarzenie do innej placówki medycznej. Jest to złamana podstawowej zasady epidemiologii. Już w Polsce są przypadki zakażenia personelu pacjentów przez pracowników ochrony zdrowia poprzez praktykę świadczenia usług w kilku placówkach zdrowotnych. Prezydent premier apelował do społeczeństwa o ochronie pracowników ochrony zdrowia. Cóż my ich chrońmy i bardzo szanujemy ale oni nie chronią samych siebie.

  • Do tej pory ten problem jakoś nikogo nie interesował. Świetnie piszesz tylko nie zapominaj, że raptem ludzie nie przestali chorować na inne choroby. Ja akurat podpisywałem petycję lekarzy rezydentów bo mam takich w rodzinie. Ty też podpisywałeś?

  • Ciekawe kto będzie leczył niedługo jak wszystkich wyślemy na kwarantanne. Będzie sytuacja jak w szpitalu w Grójcu niedługo, że zdrowi lekarze siedzą w domu…

  • Witam, uważam że personel medyczny jest na tyle odpowiedzialny że przestrzega zasad sanitarno epidemiologicznych i nie jest żródłem przenoszenia zakażeń, wyobraźmy sobie że zakazując personelowi dodatkowej pracy w innych miejscach nasze państwo będzie zmuszone zamknąć część oddziałów oraz innych placówek zdrowia. Źródłem zakażeń są osoby nie przestrzegający zasad oraz kwarantannej. Zbędne są takie dewagacje i podsycanie atmosfery, i tak już gorącej.

   • Proszę sobie wyobrazić że w lubelskich szpitalach nie ma specjalistycznego sprzętu ochrony osobistej a te zielone maseczki działają jak wełniana prezerwatywa.
    Ludzie nie wiecie o tym że te informacje o tym jak to jesteśmy przygotowani na epidemię to stek kłamstw
    W szpitalach nie ma ani kombinezonów ,maseczek, śluz dezynfekujących nic z tych rzeczy
    ” uważam że personel medyczny jest na tyle odpowiedzialny że przestrzega zasad sanitarno epidemiologicznych” człowieku personel jest odpowiedzialny tylko sam niedługo zdechnie bo brakuje mu ochrony przed wirusem a nasze państwo już zamyka szpitale – czytaj trochę dokładniej wiadomości z kraju

   • TYLKO PERSONEL TO ROZNOSI! NATYCHMIAST POWINNY BYĆ POJĘTE ODWIEDNIE KROKI ABY TO UKROCIC. Z JEDNEJ PLACÓWKI DO DRUGIEJ TO WŁAŚNIE PERSONEL TO ROZNOSI.

    • Cały personel pracujący na tych oddziałach powinien zostać objęty kwarantanna. Włączając w to wszelkich pracowników nie medycznych, ktorzy przemieszczali się przez oddziały.

 4. Problemem jest to, że już nawet na lubelszczyźnie zarazić się można niekoniecznie od kogoś z zagranicy. To już nie jest kryterium.

 5. Rząd sprowadził już do Polski tysiące potencjalnych nosicieli z tzw. krajów o dużej transmisji, którzy w nagłym przypływie patriotyzmu przypomnieli sobie o ojczyźnie. I ciągle przyjeżdżają następni.

 6. no tak, przewiezienie w nocy ale z rana w statystykach ich nie było.
  jakiś oddział przejściowy powinni zrobić bo jak to tak do w szpital w kwarantannie.

 7. A w lsw ponoć jeden miał kontakt z siostrą i jest już na kwarantannie .I to niby przewodnik psa.A co z resztą????

 8. Tak, gratulacje dla zarządzających szpitalem. Odbiór zdrowych pacjentów tuż przy namiocie, przez który są przyjmowane osoby chore. Ten sam personel, który ma kontakt z potencjalnie zakażonymi, ma kontakt w tym samym czasie z osobami odprowadzanymi do rodzin. Gratulacje. A ponadto przez ten sam namiot są podawane rzeczy dla pacjentów przebywajacych w szpitalu. Do tego powinny być oddzielne śluzy. Co z tego, że odbywa sie tam dezynfekcja, jak na zewnatrz wirus się utrzymuje.

  • wszyscy wiedzą jak jest na jaczewskiego, a pneumonologia to jest umieralnia jakich mało.

   • „…pneumonologia…”
    Nie. Ty nie jesteś tylko zwyczajnie głupi…

    • Pewnie kretynie nie wiesz, bo nigdy nie musiałeś tam być. Życzę korony i sali, żebyś miał tę tablicę przed oczami, do ostatniego wydechu.

     • Pamiętaj, że życzenie się spełniają…życzącemu. Jak jestem kretynką? Poszukaj w słowniku słowa „pneumonologia”, a potem przywitaj kretyna w lusterku. 🙂

 9. Jak dla osoba która ma objawy i idzie na SOR, czy też przychodni przez co naraża i zaraza powinna płacić wszystkim poszkodowanym przez swoje bezmyślne i umyslne zachowanie. Inaczej ci idioci się nigdy tego nie od uczą.

  • Mniejsza z SORem, ale dlaczego po przyjęciu na oddział nie odizolowali go skoro było podejrzenie. Personel szpitala naraził ponad 100 pacjentów na zakażenie, to jest jakaś parodia.

   • Dodam że wczoraj około 22 karetki z Kraśnickiej jeździły sobie w najlepsze, także spodziewajmy sie wysypu w Lublinie.

 10. W jaki dzień i w jakich godzinach przebywał ten pacjent na SOR?

 11. Lekarze sami wirus rozwlekają czego ukrywali że dyrektor przywlokl go do szpitala po powrocie z urlopu a teraz niestety mleko się rozlało 1 lekarz na 10 etatach w różnych placówkach i to jest odpowiedzialnosc

 12. Delikatne podsumowanie sytuacji, dzięki rządzącym darmozjadom którzy doprowadzili służbę zdrowia do agonii, większość z nas wyląduje na cmentarzu, pozostaje im powiedzieć na koniec, ch.. wam w d…!

  • Gdyby na miejscu Szumowskiego była Kopacz to POradziłaby kamieniami wytłuc koronawirusa, a na walkę ze skutkami piniędzy by nie było.

 13. Bardzo mądra wypowiedź!!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online