Koronawirus w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Część placówki jest zamknięta

Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Oba dotyczą pacjentów przebywających w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Część placówki została zamknięta, personel poddano zaś kwarantannie.

Zamknięta została część Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Chodzi o niektóre oddziały, jak też Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jest to związane z potwierdzeniem koronawirusa u dwóch pacjentów, którzy przebywali w placówce.

Mężczyźni w wieku powyżej 60 lat od weekendu przebywali na różnych oddziałach, internistycznym i neurologicznym, oraz byli leczeni w związku z innymi chorobami, m.in. zapaleniem płuc. Pobrano od nich próbki, które przesłano do laboratorium. W poniedziałek w godzinach wieczornych w obu przypadkach wyniki okazały się pozytywne.

Pacjenci jeszcze w nocy zostali przetransportowali do szpitala zakaźnego, zaś oddziały zamknięto i poddano dezynfekcji. Ze względów bezpieczeństwa to samo dotyczy innych oddziałów znajdujących się na tym samym piętrze, jak też SOR-u, na którym jeden z pacjentów był przyjmowany do szpitala.

Lekarze jak też personel szpitala, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali poddani kwarantannie. To samo ma dotyczyć pozostałych pacjentów, którzy przebywają na oddziałach, na których znajdowali się zakażeni. Łącznie może to być około stu osób.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

31 komentarzy

 1. Lekarze sami wirus rozwlekają czego ukrywali że dyrektor przywlokl go do szpitala po powrocie z urlopu a teraz niestety mleko się rozlało 1 lekarz na 10 etatach w różnych placówkach i to jest odpowiedzialnosc

 2. Delikatne podsumowanie sytuacji, dzięki rządzącym darmozjadom którzy doprowadzili służbę zdrowia do agonii, większość z nas wyląduje na cmentarzu, pozostaje im powiedzieć na koniec, ch.. wam w d…!

  • Gdyby na miejscu Szumowskiego była Kopacz to POradziłaby kamieniami wytłuc koronawirusa, a na walkę ze skutkami piniędzy by nie było.

 3. Bardzo mądra wypowiedź!!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL