690 680 960

Kontrprojekt dla „Skupu łez”, czyli „Skup z lubelskich d**”

Od kilku dni na ul. 1 Maja 4 działa „Skup łez”. Można w nim popłakać za pieniądze. Nie wszystkim jednak to się podoba i powstał w Lublinie kontrprojekt zatytułowany „Skup g****”, czyli „Skup z lubelskich d**”.

Ministerstwo Kultury oraz lubelski Urząd Miejski sfinansował realizowany w ramach akcji „Rewiry” projekt „Skup łez”. Akcja polega na skupowaniu łez mieszkańców Lublina. Za 3 ml płynu z oczu można zarobić 100zł. Jedni przychodzą z cebulą inni zaś wspominają sobie wzruszające lub smutne chwile i w ten sposób wypłakują pieniądze. Artyści chcą tym samym zwrócić uwagę na wykluczenie społeczne i bezrobocie.

Podatnicy za ten projekt zapłacili 6 tys. zł…

Nad projektem zapłakało dwóch mieszkańców Lublina i postanowili stworzyć kontrprojekt i nazwali go przewrotnie „Skup z lubelskich d**” lub jak ktoś woli inaczej i dosadniej ale mniej smacznie „Skup g*****”.

Jak widać na wydarzeniu założonym na Facebooku w akcji weźmie udział już 55 chętnych z prawie 200 zaproszonych. Akcję zaplanowano od 16 do 25 lipca i wyznaczono miejsce skupu w Lublinie przy ul. Rynek 19.

-Złożyliśmy wniosek o budżet obywatelski na tworzenie CIEKAWYCH, INNYCH, ARTYSTYCZNYCH i odbiegających od norm szarego, zwykłego człowieka projektów. Skupujemy obywatelskie g**** w cenie 5zł za JEDEN KILOGRAM! W pierwszych dniach otwarcia placówki PROMOCJA: 3zł za 25dg intensywnego w zapachu i stałego w konsystencji kału! – piszą organizatorzy akcji.

Dodamy tylko, że skupione łzy w ramach „Skup łez” będą wystawione w galerii lub sprzedane. Być może zwróci się te 6000zł, na które złożyło się 5 tys. na skup łez plus do tego koszt lokalu.

Temat samego kontrprojektu wydaje się niesmaczny, być może jego twórcy chcieli zwrócić uwagę na dysponowanie publicznymi pieniędzmi, ale czy można było wydać lepiej te 6 tys. zł?

Zapraszamy do dyskusji.

Link do kontrprojektu.

2014-07-17 22:49:23
(fot. Skup z lubelskich d**)

11 komentarzy

  1. Do kiedy ten SKUP ŁEZ działa? Bo już mi się nie chce płakać za darmo…………

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie