Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kontrole z drona nad drogą krajową nr 19 (wideo)

W poniedziałek na terenie powiatu lubartowskiego policjanci przeprowadzili działania z użyciem policyjnego drona. Mundurowi obserwowali zachowanie kierujących oraz pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych skrzyżowań Lubartowa. Informacje o wykroczeniach przekazywane były do patrolu drogówki, który zatrzymywał kierujących do kontroli.

Jednym z głównych zadań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze dla wszystkich jej użytkowników. Aby osiągnąć ten cel, funkcjonariusze wykorzystują różne narzędzia, takie jak ręczne mierniki prędkości, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, oraz drony policyjne. Dzięki obserwacji z powietrza policjanci są w stanie szybko reagować na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz wobec nich.

Dzisiaj takie działania zostały przeprowadzone na obwodnicy Lubartowa oraz w pobliżu najbardziej ruchliwych skrzyżowań. Kamera umieszczona na dronie obsługiwanym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, rejestrowała zachowanie kierowców, rowerzystów i pieszych.

W momencie zauważenia przez operatora wykroczenia, informacja była natychmiast przekazywana do patrolu z drogówki, który zatrzymywał kierujących do kontroli.

(fot. wideo Policja Lubartów)

16 komentarzy

 1. Co to takiego dron policyjny ? może jest w mundurze ?

  • Naprawdę nie potrafisz zrozumieć sensu takiego określenia?
   Żałosne ale żeby z tego powodu chwalić się tym publicznie 🙂

 2. to jest to samo jakby suszyli schowani w krzakach to niedopuszczalne postawcie znak przed skrzyżowaniem UWAGA DRON bedzie inaczej

  • Ale przecież w większości suszą z krzaków lub zza betonowych płotów 😀

  • A czym się tak przejmujesz skoro jeździsz zgonie z przepisami? Nawet jak by z pod asfaltu wyskakiwali to nic Ci nie grozi bo jesteś idealnym kierowcą.

 3. W głowie to się normalnie nie mieści że takie ubeckie metody są w ogóle dozwolone i zgodne z prawem. Jestem obserwowany z powietrza , z lądu a może nawet spod wody . Jak tylko o tym pomyślę nogi mam jak z waty i mogę w każdej chwili spowodować poważny wypadek .

 4. Kasa mateuniowi się nie zgadza.

 5. I bardzo dobrze tępić wieśniakow co nie umieją jeździć. Dzisiaj prawie we mnie wjechał jakiś pajac jak przejeżdżałem rowerem przez przejście. Co prawda nie było przejazdu dla rowerów ale nawet jakbym się czołgał przez to przejście to kierowca ma obowiązek mi ustąpić.

  • Fajnie że się przyznałeś, że sam nie umiesz jeździć i zapomniałeś jak działa przejście dla PIESZYCH. Mam nadzieję, że jeżeli jeździsz też samochodem, masz trochę więcej oleju w głowie niż za kierownicą roweru. Swoją drogą, właśnie dlatego przez przejście się przechodzi, a nie przejeżdża. 🙂

 6. karać wszystkich, pseudo pis milicja, po co wam dron skoro macie człowieka ?, które prawo dla nas?, które prawo dla nich politykierów ?

 7. Ale czy obraz z tego drona ma homologację? Czy nie jest zmieniany w czasie rzeczywistym? Czy widziały auto oczy policjanta czy tylko widziały ekranik? Nie wiem czemu ktoś akceptuje nagrania z nieatestowanego sprzętu. A co z główną zasadą czyli spowodowania zagrożenia?

 8. No i czym się chwalić? Ubecką robotą?

  • w komunistyczno-socjalistycznym państwie takie metody podobają się 3/4 obywateli (wyborcy POPiSujących się polityków)

 9. Jakiego drona polecanie do latania po okolicy? Żeby się nie zgubił.

 10. Przecież prędkości dron nie zmierzy. Tylko i Ne wykroczenia..

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo