Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kontrola autokaru zakończona podmianą kierowcy. Ten pierwszy był po alkoholu

Kontrola autokaru przed wycieczką zakończyła się podmianą kierowcy. Ten pierwszy chciał wieźć dzieci pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Na szczęście firma przewozowa skierowała na miejsce innego kierowcę, z którym dzieci bezpiecznie pojechały na zaplanowany wyjazd.

W piątek przed godziną 6.00 w Telatynie policjanci z Łaszczowa kontrolowali autokar, którym dzieci miały jechać na wycieczkę. Kontrola była wcześniej zgłoszona przez organizatora i odbyła się przed szkołą, skąd dzieci miały jechać do Bałtowa.

Funkcjonariusze skontrolowali stan techniczny wycieczkowego mercedesa oraz trzeźwość kierowcy. Wtedy okazało się, że siedzący za kierownicą 46-letni mieszkaniec gminy Bełżec jest po użyciu alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał 0,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kierującego autokarem czeka teraz odpowiedzialność za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Na szczęście przewoźnik zapewnił drugiego kierowcę i wycieczka rozpoczęła się z lekkim opóźnieniem.

– Przypominamy o kontroli autokarów wycieczek, które przeprowadzają policjanci specjalnie do tego przeszkoleni. Przed wyjazdem wycieczki można umówić się telefonicznie z policjantami na taką kontrolę. Mundurowi sprawdzą stan techniczny pojazdu oraz trzeźwości kierującego. W przypadku nieprawidłowości organizator musi zapewnić autokar zastępczy lub innego kierowcę – informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Dziwię się kierowcom… przecież wiedzą, że mogą być kontrolowani przed kursem z dziećmi, a sami pchają się w łapy policji. Bo komu jak komu, ale mnie się uda wystartować z umoczona gębą.

 2. 3 setki zabrakło – parowało z niego wolniej niż przypuszczał.

 3. Alkoholik i tyle w temacie.Skoro wie że rano jedzie ( na bazę około 5 ) a wieczorem pije to jest problem i to mega duży.. ale teraz już nie ma tego problemu może pić ile chce a w tym wieku kwitów drugi raz już niezda ..

  • „w tym wieku” – 46 lat :)))))
   To ile dziecko ty masz lat, że dla ciebie 46 lat to dziadek.

   • Nie wiele mniej i wiem co znaczy zdobyć prawko dłuższe niż kat.B i wiem również że w wieku 46lat ma chłop tak wpojone nawyki jazdy że nie ogarnie egzaminu o testach może zapomnieć..Miał na tyle mało w wydychanym że mu oddadzą po pół roku więc narazie żółta kartka dla drajwera

 4. Idioota i tyle w temacie.
  Na podstawie szczątkowych informacji, budowanie twierdzenia za pewnik może popełnić tylko deebil.

 5. Komentarz do „Profesor”.
  (uwielbiam mechanizm komentarzy tej strony…)

 6. Trudno zrozumieć wpadkę podczas kontroli która prawie na 100% się odbedzie

 7. Pół godziny by go przetrzymali i by zbił z 0,23 na 0,19 robić problem chłopu za takie coś przesada

 8. Rowerem by spuścili powietrze z kół i pchałby dalej…

Dodaj komentarz

Z kraju