Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec kwarantanny z kontaktu. Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna wysyłkę SMS-ów

Od 15 lutego izolacja będzie trwała 7 dni, a kwarantanna dla domowników osoby izolowanej trwać będzie tyle, ile izolacja. 11 lutego zlikwidowana zostanie także kwarantanna „z kontaktu”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia o izolacji i kwarantannie została opublikowana.

– Rozpoczynamy wysyłkę 79 tys. SMS-ów informujących o jutrzejszym zwolnieniu z kwarantanny osób które zostały na nią skierowane z racji kontaktu z zakażonym. Wszystkie SMSy już wysłane do osób kwarantannowanych z kontaktu – poinformował wczoraj wieczorem resort zdrowia.

Osoby, które mieszkają z osobą chorą na COVID-19, będą od 15 lutego przebywały na kwarantannie tyle czasu, ile trwa izolacja osoby zakażonej (obecnie jest to czas trwania izolacji plus 7 dni). Przepis ten dotyczyć będzie także osób, które obecnie są na kwarantannie z powodu tego, że ich współdomownik jest na izolacji.

Ozdrowieńcy nie będą podlegali kwarantannie z racji wspólnego mieszkania z osobą objętą izolacją przez 30 dni od zakończenia ich izolacji lub hospitalizacji.

Od 11 lutego kwarantanna dla podróżujących (zarówno ze strefy Schengen jak i spoza niej) zostanie skrócona do 7 dni dla osób bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID. Jeśli kwarantanna po przekroczeniu granicy został nałożona przed 11 lutego 2022, jej długość nie zostanie skrócona. Nadal jest możliwość zwolnienia z kwarantanny dzięki negatywnemu wynikowi testu wykonanego w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy dla osób niezaszczepionych, przyjeżdżających z :
– państw należących do strefy Schengen
– państw członkowskich Unii Europejskiej
– Księstwa Andory, Księstwa Monako, Republiki San Marino, Państwa Watykańskiego lub Stolicy Apostolskiej.
– Kwarantanna nadal trwa 5 dni – jeśli udzielasz świadczeń chorym na COVID-19 (np. jesteś lekarzem, pielęgniarką), jesteś żołnierzem lub funkcjonariuszem Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej lub Służby Ochrony Państwa.

Kwarantanna i izolacja – więcej informacji

(fot. pixabay.com)

Autor: redakcja

24 komentarze

 1. koniec kłamstwa ?
  poważnie ?

  • Zadnego klamstwa. Moze miales szczescie ze nikt Ci bliski na covid nie zmarl. Albo nie lezal pod respiratorem. Nikomu nie zycze tego!

   • Marku skwarku chodzi o to że takie ameby jak Ty przez dwa lata widziały tylko śmierć spowodowaną kovidem. Kovid was sparaliżował. Decyzję podejmowaliście spanikowani przez co nie były one mądre. A teraz pan w telewizji powie ze koniec pandemii i ameby Twojego pokroju zdejmą maski, przestaną się szczepić I wszystko wróci do normy mimo że wirus jak był tak jest.

  • POCZĄTEK końca. Czyli taka ostatnia prosta, która wiadomo ile trwała (trwa).

 2. Jeszcze nie jest za późno – ostatni gwizdek żeby się zaszczepić wszystko jedno która dawką,
  może być pierwsza, druga i przypominająca.

  • Superodporność stadna

   Najlepiej wszystkimi na raz 3 w 1.

  • 4 dawka już może lecieć w zakrzep 😉

   • Jak wynika z dwóch badań przeprowadzonych na Columbia University w Nowym Jorku, grypa oraz infekcje grypopodobne zwiększają ryzyko rozwarstwienia tętnicy szyjnej, a w konsekwencji wystąpienia udaru mózgu. Związek pomiędzy chorobą a udarem okazał się być niezależny od płci, rasy i miejsca zamieszkania badanych.

  • Dziękuję, przechorowałem, już nie potrzebuję waszych szczepionek.

 3. Tylko zaprzestanie testów zakończy plandemię

 4. Pis na wodę.

 5. Nareszcie nieroby wrócą do pracy. Są takie osoby które były 4 razy na kwarantannie, izolacji itp. Oczywiście były wcześniej 2 krotnie zaszczepione.

  • Oczywiście ze tak było bo po zaszczepieniu ludzie chorowali na Covid.
   Pani doktor faktycznie jest Covid 19 ?.
   Tak, ale u zaszczepionych.

 6. Ciekawe kiedy ogłoszą pandemię gronkowca ? i zaczną wszystkich testować.

 7. Nie zapomnijcie wrzucić statystyk grozy. Ps. Wychodzi się z pandemii a wirus nadal jest między nami. Ameby czy sposób wychodzenia z tej paranoi nie daje wam do myślenia? 2 lata robili was bez mydła naiwniaki.

  • Naiwniak będzie dalej w to wierzył. Nie przyzba się do fizelinowego błędu płaskoziemcy kowidowego z foliową czapką wyśmiewający się z ludzi którzy wierzyli w grypę, a nie w wolne media, które przekazywały newsy śmierci.

 8. Czyli dalej szczepieni mogą zarażać? Robią z logiki panię lekkich obyczajów.

 9. Nie może być końca pandemi muszę brać podwójną pensję kupiłem właśnie czwarte mieszkanie pod wynajem.

Z kraju