Kolejny zarekwirowany alkohol trafił do szpitali w regionie. Przygotują z niego środki do dezynfekcji (zdjęcia)

7 maja 2020 r. do czterech jednostek medycznych w woj. lubelskim trafiło prawie 3 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu, o mocy od 85-92%. Zostanie on wykorzystany do przygotowania środków do dezynfekcji.

Za zgodą stacji sanitarno-epidemiologicznej lubelska Służba Celno-Skarbowa przekazała zarekwirowany alkohol do Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie – 1420 litrów, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim – 700 litrów, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie – 423 litry, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Parczewie – 375 litrów.

Przekazywany alkohol wcześniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy celno-skarbowych podczas działań kontrolnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli go m.in. na prywatnych posesjach, na bazarach, na przejściach granicznych oraz w dostawczym busie zatrzymanym do kontroli na drodze. Alkohol nie nadaje się do spożycia, ale skutecznie sprawdza się jako środek do dezynfekcji powierzchni, pomieszczeń czy też pojazdów wymagających odkażania.

Od kwietnia br., w ramach walki z epidemią, lubelska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała na cele dezynfekcji już ponad 7,6 tys. litrów spirytusu szesnastu różnym podmiotom w województwie. Trafiał on głównie do szpitali, zakładów opieki zdrowotnej oraz stacji sanitarno-epidemiologicznych, m.in. w Lublinie, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Parczewie, Łukowie, Hrubieszowie.

Poza placówkami medycznymi, alkohol od lubelskiej Służby Celno-Skarbowej otrzymywały także inne służby mundurowe, czynnie zaangażowane w walkę z pandemią, w tym policja, żandarmeria wojskowa oraz Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej. W najbliższym czasie do kolejnych placówek trafi kolejne 9 tys. litrów alkoholu.

(fot. KAS)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Tak powinno być w każdym kraju.

 2. Pracuje w szpitalu . To tak wali że nie da się znieść niech po urzędach porozsylaja.

 3. Zwycięzcą został Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie –z wynikiem 1420 litrów. Zważywszy na specyfikę… popieramy decyzję. Nigdzie się ten spirytus nie przyda bardziej… :))

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach