Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny pożar hali w Lublinie. Tym razem na terenie dawnej fabryki samochodów (zdjęcia)

Pracownicy ochrony dostrzegli dym wydobywający się z jednej z hal produkcyjnych na terenie dawnej fabryki samochodów w Lublinie. Natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe.

Dym wydobywający się z jednej z hal produkcyjnych przy ul. Frezerów w Lublinie został zauważony w środę około godziny 16:30. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

Jak się okazało, pożarem objęta była linia produkcyjna do wytwarzania lin kompozytowych oraz skład żywicy i innych surowców. Spaliła się również częściowo instalacja elektryczna i wentylacyjna oraz wnętrze budynku.

Jak wyjaśniał nam st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, w części hali objętej pożarem nikogo nie było. Jednak w innej części znajdowało się sześć osób, które ewakuowały się na zewnątrz.

W akcji gaśniczej, która trwała ponad trzy godziny, brały udział trzy zastępy straży pożarnej, łącznie dziewięciu strażaków. Wstępnie straty zostały oszacowane na ok. 100 tys. złotych. Teraz trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

(fot. lublin112, nadesłane – Mateusz)

4 komentarze

  1. A gdyby zrobiono z FSC tak jak z Ursusem to by nic się nie paliło .

  2. FSC taka fabryka tyle busow mozna bylo klepac

  3. Królowa buspasów

    Te sukcesy Mateusza.

    • Jesteś ograniczony. To sukces lokalnych władz aktualnych i poprzednich z mocnym wsparciem partii oszustów i aferzystów. Tak czy owak był Tusk i Nowak.

Z kraju