690 680 960

Kolejny lis wpadł w ręce strażników miejskich. Tym razem w centrum Lublina

Gdy prowadzono w Lublinie akcję odławiania lisów, w pułapki wpadały tylko koty. Tymczasem w ostatnich dniach złapano w mieście kolejnego już lisa.

Zwierzę zostało zauważone w środę około godz. 17.30 przy ul. Żmigród w Lublinie. Lis pojawił się na boisku znajdującej się tam szkoły, co więcej podchodził do bawiących się dzieci. Zaniepokojeni mieszkańcy powiadomili straż miejską. Patrol niezwłocznie udał się na miejsce, wezwano również lekarza weterynarii z Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt.

Po godzinie lis został odłowiony i przewieziono go do kliniki dla zwierząt przy ul. Stefczyka. Tam zostanie poddany obserwacji na występowanie wścieklizny. Jeżeli okaże się zdrowy, strażnicy miejscy wywiozą go kilkadziesiąt kilometrów poza miasto, gdzie odzyska wolność. Odległość ta ma zapewnić, że zwierzę nie wróci ponownie do miasta.

Jest to już kolejny w ostatnich dniach lis, którego odłowiono na terenie Lublina. Poprzedni wpadł do studzienki na terenie dawnej jednostki wojskowej na Majdanku. Jak oszacowano, na terenie Lublina może żyć nawet kilkaset lisów. Wiosną rozpoczęto akcję ich odławiania, jednak w zastawione w różnych miejscach miasta pułapki, łapały się tylko koty.

Kolejny lis wpadł w ręce strażników miejskich. Tym razem w centrum Lublina

(fot. straż miejska)
2016-06-30 20:03:14

11 komentarzy

 1. Łapały się tylko koty, ponieważ za przynętę robiła pewnie kocia karma 😉

 2. JEST TO NIEWĄTPLIWIE NAJWIĘKSZY SUKCES EMERYTOWANYCH MILICJANTÓW, OBECNIE ZATRUDNIONYCH W STRAŻY (NIKOMU NIE POTRZEBNEJ) MIEJSKIEJ. OD DNIA POWSTANIA LUBELSKA STRAŻ MILICYJNO – MIEJSKA WIĘKSZEGO SUKCESU NIŻ ZŁAPANIE LISA, NIE MIAŁA. CZEŚĆ JEJ (SM) PAMIĘCI – R.I.P.

 3. I jeden mniej z tych lisow

 4. i co on narobił znów strażnicy musieli przerwać piknik na Żeglarskiej tam gdzie wymieniają wydech za darmo

 5. To zwierzę wygląda jak ten nieudacznik co wczoraj nie strzelił bramki.

 6. Sebastian Galecki

  Pewnie imigranci zarobkowi Krasnystawu i Tomaszowa nawiezli tych szkodnikow, jak jakies wirusy z Afryki.

  • Aaron Fleischmann

   Ciekawa teoria. Warto też się przyjrzeć, jakie szkodniki i wirusy lubelskie słoiki przywożą do Warszawy, w której masowo poszukują zatrudnienia.

 7. A czy ktoś może odłowić tego lisa co za Po się w mediach produkuje i cwaniak udaje demokratę? Wywieźć go do jakiejś Syrii żeby z nory nie wychodził.

 8. TYLKO NIE DO SYRII , BO SIĘ OPALI I ZARAZ WRÓCI.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas