Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny klip popularnego zespołu folkowego bije rekordy

Tysiące internautów zaledwie przez dwa dni obejrzało już nowy teledysk „Rokiczanki”. Zdjęcia jak zwykle kręcono w lubelskim skansenie.

Już ponad 10 tysięcy internautów obejrzało najnowszy klip pochodzącego z Rokitna pod Lubartowem folkowego zespołu Rokiczanka. Zdjęcia do teledysku piosenki „Lipka”kręcone były w Muzeum Wsi Lubelskiej a także na terenie Nadleśnictwa Lubartów. Jak przyznają sami członkowie zespołu, jest to największa produkcja w dotychczasowej historii zespołu.

Najwiekszą popularność przyniósł zespołowi klip „W moim Ogródeczku”, który trafił do finału festiwalu „Yach Film”, będącego najstarszym festiwalem wideoklipów w Polsce. W sieci teledysk obejrzało już ponad 2,3 mln osób. Powstały liczne przeróbki klipu, które również cieszą się nie słabnącym zainteresowaniem. Natomiast koncerty zespołu ściągają tłumy miłośników, nie tylko muzyki ludowej.

Zespół „Rokiczanka” to kilkunastoosobowa grupa, w której skład oprócz osób śpiewających wchodzi kapela grająca na tradycyjnych instrumentach. Myślą przewodnią zespołu jest pielęgnowanie i propagowanie niezwykle barwnej i bogatej muzyki polskiej wsi a jednocześnie dotarcie do szerokiego odbiorcy zainteresowanego innowacjami na polskiej scenie folklorystycznej. A to udaje im się znakomicie.

(fot, wideo: Rokiczanka)
2014-03-04 21:47:56

Komentarze wyłączone