690 680 960

Kolejny kierowca zignorował czerwone światło. Zderzył się z hondą

Zjeżdżając z ronda zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 12 na rondzie im. Wincentego Pola w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Związkowej i Szeligowskiego zderzyły się dwa samochody osobowe: dacia i honda. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący dacią mężczyzna opuszczał rondo w kierunku ul. Związkowej. Zignorował jednak wskazania sygnalizacji świetlnej i doprowadził do zderzenia z hondą jadącą od strony ul. Szeligowskiego w kierunku ul. Choiny.

Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

2017-09-28_12.29.14

2017-09-28 14:53:22
(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. A pamiętam jeszcze argumenty Ratusza, że światła tam robią, bo wypadki są.
  Na głupotę i brak umiejętności światła nie pomogą (dedykuję to zwłaszcza gardłującym za światłami na Diamentowej/Wrotkowskiej i rondzie przy Makro), głupol zawsze znajdzie sposób, żeby popełnić głupotę.

 2. Zabierać prawo jazdy w takim wypadku bez żadnej dyskusji!!!

 3. Na sygnalizacji świetlnej powinny być dodatkowo sygnalizatory dźwiękowe! Sprawdzić by się mogły także osoby które by stały z wielkim znakiem na którym był by wielki napis”Stój! Masz czerwone! Żyj”. Ktoś podobny do tych którzy przeprowadzają dzieci na przejściach.

  • Wiele lat temu, w Ameryce Płd. śmieszyły mnie ogromne tablice nad skrzyżowaniami z napisem RESPETA LA LUZ ROJA (respektujcie czerwone światło). Widzę, że u nas też by się takowe przydały, bo nasi kierowcy nie chcą równać do standardów zachodniej Europy 😉 Pozdrawiam.

 4. Kuba ,co racja ,to racja …skąd się tych upośledzonych tyle bierze i kto się pytam ,wydal im prawo jazdy z taką wadą wzroku ? W sumie to wiadomo ze „badania lekarskie na prawo jazdy ”,to kompletna fikcja i chyba tylko martwy by ich nie przeszedł ,a i tego nie byłbym pewien

  • Sprawni inaczej byli i będą w ruchu drogowym.
   Najgorsze, że zarządcy dróg ulegają presji i wprowadzają rozwiązania „równające w dół, do najniższego wspólnego mianownika” (np. przez wprowadzenie sygnalizacji świetlnej tam, gdzie wcześniej było sprawnie działające rondo). Nie tylko dodatkowo ogłupiają w ten sposób uczestników ruchu, oduczając ich przepisów i obserwacji czegokolwiek poza sygnalizacją, ale – czego akurat tamto rondo jest doskonałym przykładem – powodują w ten sposób gigantyczne korki. Przecież (nie wiem czy pamiętasz – ja bardzo dobrze) tam nie było kiedyś korków. Teraz w godzinach szczytu Związkowa potrafi stać tam po Bursaki (albo nawet Spółdzielczości Pracy).

 5. Ignorantom sygnalizacji swietlnej powinni natychmiast odbierać uprawnienia i kierować na specjalistyczne badania wzroku …kiedy w końcu w tym chorym kraju takie oczywiste rzeczy zaczną obowiązywać ?

 6. to jest polityka – nie warto inwestowac w bezpieczenstwo bo ile ludzi nie mialo by pracy moze troche wylicze – ubezpieczyciel policja straz pogotowie mechanik blacharz szpitale zaklady pogrzebowe ksiadz wydz. komunikacji urzad statystyczny i stanu cywilnego itd. ale teraz w druga strone powinno zalezec na wiekszym bezrobociu PO ktora rzadzi w Lublinie dala by prztyczek rzadowi a nam bezpieczenstwo

 7. Na tym rondzie dochodziło do wypadków jak nie było sygnalizacji i dochodzi do wypadków teraz, jak sygnalizacja już jest. Niektórym kierowcom to chyba nic nie pomoże. Policjanta kierującego ruchem pewnie też by przejechali.

 8. Nie jestem entuzjastą frazesów, ale „prawko znalezione w chipsach” pasuje tu jak ulał. Smutne…

 9. Rondo ( skrzyżowanie z ruchem okrężnym) jest skrzyżowaniem samoregulującym i nie potrzebne sa żadne światła. Jesli ktoś montuje światła na rondzie to znaczy ze nigdy nie miał prawa jazdy.
  Wyłączenie świateł na rondzie spowoduje brak korków.
  Jesli ktoś nie umie jeździć po rondzie to nie powinien mieć prawa jazdy

  • 1. Nie każde skrzyżowanie z okrągłą wyspą (rondo) jest skrzyżowaniem z ruchem okrężnym.
   2. Niektóre skrzyżowania z okrągłą wyspą zaopatrzone są tylko w znaki informujące, że skrzyżowanie jest z ruchem okrężnym.
   3. Niektóre skrzyżowania z okrągłą wyspą zaopatrzone są w sygnalizację świetlną a ponadto w znaki informujące, że skrzyżowanie jest z ruchem okrężnym; gdy na takim skrzyżowaniu sygnalizacja działa – nie jest ono skrzyżowaniem z ruchem okrężnym, natomiast jest skrzyżowaniem z ruchem okrężnym, gdy sygnalizacja jest na nim wyłączona.
   4. Na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym ustępuje się nadjeżdżającemu z lewej.

   Ustawa prawo ruchu drogowym nie zawiera określenia „rondo”. Rondo to potoczna nazwa placu otoczonego drogą biegnącą dookoła.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas