Czwartek, 04 czerwca 202604/06/2026
690 680 960
690 680 960

Kolejne zwłoki w Bugu. Wyciągając jedno ciało, dostrzegli kolejne

W stanowiącej granicę między Polską a Białorusią rzece Bug natrafiono na kolejne zwłoki. Zauważyli je pełniący patrol żołnierze. Okazało się, iż ciała są dwa.

W środę w rzece granicznej Bug natrafiono na kolejne zwłoki. Znajdujące się w wodzie ciało dostrzegli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy wspomagają straż graniczną w patrolowaniu granicy z Białorusią. O wszystkim od razu zaalarmowano policję. Na miejscu interweniowała również straż pożarna.

Jak nam przekazano, zdarzenie miało miejsce na wysokości Kuzawki w gminie Hanna w powiecie włodawskim. Kiedy służby podjęły czynności w celu wyciągnięcia zwłok z wody okazało się, że w rzece znajduje się kolejne ciało.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie korzystając z łodzi oba ciała wyciągnęliśmy na brzeg. Teraz sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura – wyjaśnia nam st. kpt. Michał Tychoniewicz z Komendy Powiatowej PSP we Włodawie.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, iż wszystko wskazuje na to, że są to ciała obcokrajowców. Podobnie jak poprzednie ofiary, najprawdopodobniej usiłowali nielegalnie dostać się do Polski z terenu Białorusi.

O ile w ubiegłych latach kryzys migracyjny dotyczył głównie województwa podlaskiego, tak po wybudowaniu tam zapory na granicy, nielegalni migranci zaczęli coraz częściej wybierać rzekę Bug. Tymczasem dla osób, które nie umieją pływać, może to być bariera nie do pokonania. W rzece jest średnio ok. 2 metrów wody, przy czym są miejsca, że głębokość jest o wiele większa.

Od początku roku z Bugu wyłowiono już 10 ciał. Jedno z nich udało się zidentyfikować. Okazało się, iż był to 26-letni mężczyzna, obywatel położonej w Afryce Wschodniej Erytrei.

10 komentarzy

  1. Pamiętacie, jak po Smoleńsku kodziarze skandowali „Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!”. Nikt nie został za to ukarany.
    A gdyby dziś po otrzymaniu takiej informacji jak w artykule zawołać „Jeszcze jeden!” – pewnie ze trzy miechy aresztu na dzień dobry.

  2. Ocena: 6

    Co blokuje się komentarze gdy zwróci się uwagę o pisownię, pełen profesjonalizm…

    • „Europie grozi cywilizacyjne samobójstwo. Nie kontrolują granic, a coraz bardziej kontrolują wolność słowa.”

    • Ocena: -8

      Komentarz skierowany był do nas, rzeczywiście w treści był błąd, został on od razu poprawiony, więc uznaliśmy go za nieaktualny. No właśnie jest to profesjonalne podejście w postaci m.in. natychmiastowego reagowania.

      Pozdrawiamy

      • Wybiórczo bo czasami dziękujecie za zwrócenie uwagi a jak mocno daliście po całości to cisza komentarzy nie ma .

  3. To jest poważna sprawa bo zanieczyszczenia w rzece nie powinny się znajdować… Trzeba walczyć z wywaleniem szamba do rzeki…

  4. Golec (czyt. Bolec)
    Ocena: 3

    Niestety nie pierwsze i nie ostatnie.

  5. Sami sobie winni..!!

  6. Dziadek Józek ze ''slamsowa" w Mieście Inspiracji (d: Lublin)
    Ocena: 0

    Znaleziono dwa ciała… jest to istna kropla w morzu (rzece) potrzeb.

  7. Ocena: 0

    idioci mysla z przplyna a bug to zdradliwa rzeka zawsze byla

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia