Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy i ataki na patrole. Przymusowa deportacja 14 cudzoziemców (wideo, zdjęcia)
14:58 18-03-2025 | Autor: redakcja

Nielegalne przekroczenie granicy i ataki na polskie patrole
Wczoraj, na Podlasiu, odnotowano blisko 180 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Działania te miały miejsce na odcinkach odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Płaskiej, Krynkach, Bobrownikach, Michałowie, Czeremsze i Mielniku. Migranci podejmowali usiłowania przedostania się na teren Polski, próbując przekroczyć graniczne rzeki Świsłocz, Istoczankę i Wołkuszankę. W pobliżu Bobrownik wykorzystali ponton, by przeprawić się przez rzekę.
W miejscowościach Czeremsza i Mielnik, gdzie migranci nie zdołali sforsować granicy, doszło do ataków na polskie służby. Cudzoziemcy obrzucili kamieniami funkcjonariuszy Straży Granicznej, uszkadzając jeden z pojazdów służbowych. Takie incydenty podkreślają nasilającą się agresję w rejonie wschodniej granicy Polski.
W ciągu ostatniej doby udzielono także pomocy medycznej trzem cudzoziemcom, którzy potrzebowali opieki. Zostali oni przekazani zespołom ratownictwa medycznego, które zajęły się ich stanem zdrowia. Z danych Straży Granicznej wynika, że wczoraj próbujący przekroczyć granicę pochodzili m.in. z Etiopii, Afganistanu oraz Somalii.
Przymusowe deportacje
W ramach działań mających na celu kontrolowanie nielegalnej migracji, 14 cudzoziemców zostało przymusowo deportowanych do swoich krajów. Zorganizowana przez Straż Graniczną lotnicza operacja powrotowa, we współpracy z 8. Bazą Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach, odbyła się 18 marca. Na pokładzie wojskowej Casy znajdowało się 4 Gruzinów, 7 obywateli Uzbekistanu i 3 Tadżyków.
Wśród deportowanych znalazł się 32-letni Gruzin, który decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji został zobowiązany do powrotu z powodu podejrzenia o działalność terrorystyczną. Pozostali cudzoziemcy stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. Decyzje o ich deportacji były wynikiem m.in. organizowania nielegalnych przekroczeń granicy oraz kryminalnej przeszłości. Jeden z Gruzinów posiadał 4 wyroki za kradzieże, a wśród Uzbeków był mężczyzna skazany 9 razy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Od początku roku Straż Graniczna wydała prawie 3000 decyzji powrotowych, w tym 500 wobec obywateli Gruzji. Działania te mają na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz zapewnienie bezpieczeństwa granic Polski.
Galeria zdjęć




Mam nadzieję,że wcześniej zostali spałowani i dopiero później deportowani.
Powinna być nagroda pieniężna za każdego martwego nielegalsa. Ludzie dorobiliby sobie do pensji a i zainteresowanie nielegalnym przekroczeniem granicy spadłoby.
Przed wylotem powinni byli dostać taki wprdl, żeby moczyli się później patrząc na samą mapę…
Do Ja, niczego nie dostali na drogę, nawet spadochronów. Czasem rampa w Herkulesie otwiera się w sposób niekontrolowany i przypadkowo.
no i pizza od głupiego i głupszego
Czy aby nie wrócą..?
A niemiachy każdego dnia podrzucają nam wielokrotnie więcej …..
Mydlenie oczu ciemnemu ludowi. Służba Graniczna RP potwierdziła, że każdego dnia przywożą z terytorium Niemiec kilkuset nielegalsów. Odwracają uwagę od prawdziwego problemu. Ten płot nie jest po to by nie wpuszczać migrantów, tylko aby Poliniaczki nie uciekli jak już dojdzie do wojny.
w pierwszej kolejności należy deportować chyżego rója i jego fagasów
Napoleona z Żoliborza deportować nie będziemy.
Za to co narobił, ma zostać tu skazany i tutaj ma odsiedzieć wyrok!
chyba tylko za to, że nie zapudłował chyżego rója i jego fagasów