690 680 960

Kolejne biletomaty montowane są na lubelskich przystankach

Na przystankach komunikacji miejskiej montowane są kolejne urządzenia do zakupu biletów. W ciągu ostatnich dni pojawiły się dwa nowe.

W ubiegłym tygodniu zamontowano nowe urządzenie przy ulicy Romera w pobliżu starej pętli autobusowej, w środę zaś pracownicy ustawiali biletomat przy przystanku na al. Kraśnickiej w pobliżu marketu budowlanego. Urządzenia zainstalowała firma ASEC S.A. z Krakowa, która już wcześniej ustawiła dwa podobne: na Dworcu Głównym PKP przy przejściu podziemnym przy wyjściu z peronu oraz na rogu al. Tysiąclecia z ulicą Lubartowską obok sklepu Bazar.

Jak wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego, na zlecenie którego ustawiane są biletomaty, -można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów papierowych, w tym bilety nocne oraz bilety okresowe imienne i na okaziciela – kodowane na Karcie Biletu Elektronicznego. Pasażer, który chce dokonać zakupu w automacie biletowym, powinien wybrać na ekranie dotykowym rodzaj biletu. Intuicyjne menu prowadzi do wyboru właściwego biletu. Następnie należy wybrać formę płatności i zaakceptować zakup. Automat przyjmuje płatności bezgotówkowo – kartami płatniczymi stykowymi i zbliżeniowymi oraz w formie gotówkowej – banknotami i monetami.

Łącznie w Lublinie do końca października ma stanąć jeszcze 6 nowych urządzeń. Mają być zamontowane na przystankach o dużym natężeniu ruchu, na przystankach osiedlowych a także w głównych węzłach przesiadkowych. W Lublinie działa już 26 biletomatów a do końca października ma ich być 35.
null

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin