Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne biletomaty montowane są na lubelskich przystankach

Na przystankach komunikacji miejskiej montowane są kolejne urządzenia do zakupu biletów. W ciągu ostatnich dni pojawiły się dwa nowe.

W ubiegłym tygodniu zamontowano nowe urządzenie przy ulicy Romera w pobliżu starej pętli autobusowej, w środę zaś pracownicy ustawiali biletomat przy przystanku na al. Kraśnickiej w pobliżu marketu budowlanego. Urządzenia zainstalowała firma ASEC S.A. z Krakowa, która już wcześniej ustawiła dwa podobne: na Dworcu Głównym PKP przy przejściu podziemnym przy wyjściu z peronu oraz na rogu al. Tysiąclecia z ulicą Lubartowską obok sklepu Bazar.

Jak wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego, na zlecenie którego ustawiane są biletomaty, -można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów papierowych, w tym bilety nocne oraz bilety okresowe imienne i na okaziciela – kodowane na Karcie Biletu Elektronicznego. Pasażer, który chce dokonać zakupu w automacie biletowym, powinien wybrać na ekranie dotykowym rodzaj biletu. Intuicyjne menu prowadzi do wyboru właściwego biletu. Następnie należy wybrać formę płatności i zaakceptować zakup. Automat przyjmuje płatności bezgotówkowo – kartami płatniczymi stykowymi i zbliżeniowymi oraz w formie gotówkowej – banknotami i monetami.

Łącznie w Lublinie do końca października ma stanąć jeszcze 6 nowych urządzeń. Mają być zamontowane na przystankach o dużym natężeniu ruchu, na przystankach osiedlowych a także w głównych węzłach przesiadkowych. W Lublinie działa już 26 biletomatów a do końca października ma ich być 35.
null

Komentarze wyłączone