Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna społeczna akcja mieszkańców Lublina. Posprzątają wąwóz na Węglinie

Na sobotę zaplanowane zostało społeczne sprzątanie wąwozu na Węglinie. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki wyjątkowo sprzyjającej pogodzie, w akcji weźmie udział spore grono osób, którym zależy na tym, aby ich otoczenie było czyste i zadbane.

W najbliższą sobotę grupa mieszkańców Lublina szykuje kolejną społeczną akcję związaną z uporządkowaniem zaśmieconego terenu. Tym razem w planach jest posprzątanie wąwozu na Węglinie. Zalega tam tak dużo śmieci, że jak wstępnie oszacowano, samych butelek mogą być cztery przyczepy. Do tego mnóstwo folii, papierów czy starych ubrań.

Uczestnicy akcji umawiają się za pomocą grupy na Facebooku „Posprzątajmy Lublin”. Utworzył ją Tomasz Futyma, który miał już dosyć bezsilności służb, a jednocześnie wciąż przybywających na terenie miasta odpadów. W Lublinie nie brakuje bowiem miejsc, które od dawna są zaśmiecone, bądź też służą jako składowiska śmieci.

Jak wyjaśniają uczestnicy akcji, zależy im przede wszystkim na tym, aby otoczenie, w którym mieszkają czy też przebywają, było czyste i zadbane. Często jest bowiem tak, że wystarczy impuls do działania, a wtedy wspólnymi siłami można zrobić wiele dla wspólnego dobra. Prognozy synoptyków są optymistyczne, sobota ma być wyjątkowo ciepła i słoneczna, więc są nadzieje, że do akcji przyłączy się sporo osób.

Początek działań zaplanowano na godzinę 10 w rejonie ulicy Poznańskiej. Całość ma potrwać do godziny 14.

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. Bardzo fajna akcja. Wspolnymi silami mozna zrobic bardzo duzo.

 2. i znowu problem kto ma zabrać odpady ? Co na to mocno zapracowani urzędnicy ?

  • Jakieś zwierzęta naśmieciły w lesie a ludzie teraz będą musieli to posprzątać 😉

 3. Śmietnik postawić to nie będą wyrzucać gdzie popadnie

  • To ironia czy serio myślisz, że kosze rozwiążą problem? Problemem jest mentalność niektórych ludzi. Nawet jak kosze będą co 5m to i tak znajdą się tacy co wyrzucą obok kosza. Dobrym przykładem są palacze. Rzucają pety gdzie popadnie, nawet jak w pobliżu jest kosz. Niektórzy wyrzucają pety przez okno auta mimo, że na 99,99% mają popielniczkę w aucie i wystarczy sięgnąć ręką…

 4. Szacun dla tych ludzi !!!

 5. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Szacun dla porządkujących, ale ciekawi mnie za ile czasu wszystko zostanie na powrót dokładnie tak samo zasr…ne

 6. A to miasta nie stać na posprzątanie taka bieda.