Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna niespokojna noc na granicy. Około 100 bardzo agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się do Polski

Kolejna doba na granicy upłynęła pod znakiem nielegalnych prób jej przekraczania. Policjanci zatrzymali 5 osób, które odpowiedzą za pomocnictwo.

Wczoraj na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 208 prób jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymany został 1 nielegalny imigrant, obywatel Iraku. Wydano 31 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobieżono.

W sobotę na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa ok. 100 bardzo agresywnych cudzoziemców, przywiezionych pod granicę przez służby białoruskie, siłowo próbowała wedrzeć się do Polski. Służby zapobiegły sforsowaniu granicy.

Policjanci minionej doby, podczas kontroli drogowych, zatrzymali 5 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to obywatele Gruzji, Białorusi i Holandii. Chcieli przewieźć 15 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

(fot. Policja)

Autor: redakcja

19 komentarzy

 1. Przyjmujecie retorykę rządu? Jacy „agresywni”?! Po prostu zmarznięci, zdesperowani Ludzie. Ja mam taką inicjatywę, żeby chętne Polki udawały się pod granicę, niech PO tam postawi mobilny USC i niech tam przez siatkę biorą ślub z cudzoziemcem, po ślubie dostanie obywatelstwo polskie i ubogaci nas kulturowo i genetycznie.

 2. Jak ktoś kuma lepiej niż ja to niech mi, kurde, wytłumaczy, bom jest chyba za głupia: „Zatrzymany został 1 nielegalny imigrant, obywatel Iraku. Wydano 31 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski”.
  To skąd oni wzięli tych 30-tu, jak złapali jednego ? Nie rozumiem też co się konkretnie dzieje z tymi, którzy dostali takie postanowienie, że von z Polski…
  Jak się to dalej proceduje ?

 3. Anjela Solejukówna I (pierwsza)

  Około 100 bardzo agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się do Polski – nie rozumiem ich.
  Co oni sobie wyobrażają, że jak obrzucą kamieniami naszych, jak obija kijami i przedrą się wreszcie na naszą stronę granicy, to ci którzy przed chwilą byli obrzucani kamieniami i bici pałkami, będą ich uprzejmie, z uśmiechem witać chlebem i solą ?!

 4. Dziadek z piaskownicy

  Taka informacja, że wydano postanowienie o opuszczeniu Polski daje tyle, co informacja o rannym pacjencie, który se lezy w szpitalu w stanie stabilnym.
  Nie wiadomo ile mu przysłowiowych ćwierci do śmierci.

 5. MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM !

  • Zanim wybudują ten mur, to jeszcze nie jeden polski żołnierz, policjant czy strażnik graniczny dostanie po głowie gałęzią, pałą, czy kamyczkiem (niepotrzebne skreślić).

  • Obawiam się że mundur przodem do społeczeństwa, i bagnet widać.

 6. Nie mają broni z pałkami stoi wojsko