Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna ekipa filmowa zawita do Lublina. Powstaje serial o młodym Piłsudskim

Na Starym Mieście w Lublinie niebawem po raz kolejny pojawi się ekipa filmowa. Tym razem kręcone będą zdjęcia do serialu o latach młodości Józefa Piłsudskiego.

Na początku maja lubelskie Stare Miasto po raz kolejny stanie się planem filmowym. Tym razem kręcone będą zdjęcia do serialu historycznego Telewizji Polskiej pt. „Ziuk. Młody Piłsudski”. Pilotażowy odcinek został wyemitowany w listopadzie ubiegłego roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serial opowiada o latach młodości jednego z najbardziej znanych Polaków, czyli marszałka Józefa Piłsudskiego. Przedstawia grupę spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. W tytułowego Ziuka wciela się Grzegorz Otrębski.

Do Lublina ekipa filmowa przyjedzie w niedzielę 5 maja i gościć będzie przez cztery dni. Zdjęcia będą realizowane na ul.: Dominikańskiej, Jezuickiej, Rynek, Cerkiewnej, Złotej, Archidiakońskiej, Rybnej, Noworybnej, Ku Farze i pl. Rybnym. W tym czasie będą występowały utrudnienia w ruchu zarówno pojazdów, jak też pieszych. Dodatkowo zajęty zostanie plac Zamkowy, na który wjeżdżać będą wjeżdżać mieszkańcy Starego Miasta posiadających identyfikatory.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. A Kononowicz też wystąpi? Wszak jak sam powiada Piłsudski to jego pra dziadek.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo