Kolejna akcja w sprawie Toru Lublin: Kolejka chętnych do oddania krwi

Dzisiaj po południu miłośnicy motoryzacji przeprowadzili kolejną akcję w sprawie walki o nowy tor w Lublinie. Tym razem tłumnie stawili się żeby oddać krew.

W czwartek od godziny 15. zwolennicy budowy Toru Lublin przeprowadzili kolejną akcję, tym razem charytatywną. Tłumnie zgłaszali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie żeby oddać dar życia jakim jest krew. Celem akcji jest pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnym. Trwają ferie zimowe a jest to okres, podobnie jak w wakacje, kiedy wzrasta ilość tego typu zdarzeń. Wtedy przy ratowaniu osób poszkodowanych krew jest niezbędna. –Każdy z nas jest kierowcą i wiemy jak bardzo krew jest potrzebna, gdy walczy się o życie rannych. Dlatego każdy z nas postanowił podzielić się tym najcenniejszym darem – wyjaśniali nam uczestnicy akcji.

Trzeba przyznać, że tak dużą ilość osób oddających krew, rzadko kiedy można spotkać. – Zainteresowanie akcją jest bardzo duże, co chwila przychodzą kolejne osoby. Wśród nich są tacy, którzy już oddawali krew, jedna dużo jest też osób, które robią to po raz pierwszy. Niestety cześć chętnych musiała zrezygnować ze swoich planów, gdyż w trakcie badań okazało się, że ich organizmy są osłabione. Zaprosiliśmy je na inny termin, najlepiej w godzinach porannych, kiedy będą wypoczęci i pełni sił – tłumaczyli pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Akcja spowodowała również problemy w ruchu w centrum miasta. Mianowicie pod RCKiK jest tylko jedno miejsce parkingowe. Osoby, które przyjechały oddać krew, jeździły w kółko po centrum, oczekując aż zwolni się miejsce, gdzie będzie można pozostawić auto. Przejazd odbywał się ustaloną trasą, kierowcy poruszali się zgodnie z przepisami, nadzorowani przez patrol funkcjonariuszy lubelskiej drogówki. Mundurowi poruszając się wraz z kolumną pilnowali, czy kierowcy nie popełniają żadnych wykroczeń.

Sama akcja była zaś podwójnie charytatywna. Każdy z oddających krew otrzymane czekolady przekazywał na szczytny cel. Słodycze trafią niebawem do najmłodszych. –Jesteśmy mile zaskoczeni tym, jak dużo osób zgłosiło się dzisiaj żeby oddać krew dla potrzebujących. Jak się okazało, chętni zgłaszali się już wcześniej, zanim akcja się rozpoczęła. Już pojawiło się tutaj kilkadziesiąt osób a wciąż zgłaszają się kolejni – tłumaczyła nam Beata Pocheć, jedna z uczestniczek akcji.

(fot. lublin112)
2015-02-05 18:50:10

Zobacz również

65 komentarzy

 1. Świetna akcja 😉 toczmy się codziennie oflagowani 😉 oby tak dalej 🙂

 2. Zacytuję Wam misiaczki jednego z Waszych guru z PZMot. Tak tego PZMotu, którego dobrego imienia dzielnie bronicie, gdy tylko pojawia się negatywna wypowiedź i każecie się odwalić, bo przecież ten PZMot to sam cymes.

  Jak stwierdził w wypowiedzi dla Radia Lublin Cezary Droszcz, prezes zarządu PZM Holding:
  „Jesteśmy otwarci na każdą propozycję, bo zależy nam na popularyzacji sportów motorowych. Jednak w tej chwili mamy wystarczającą liczbę obiektów. Więc jeśli nawet pojawi się jakaś inicjatywa na Lubelszczyźnie, to nie będziemy w niej uczestniczyć finansowo”.

  I jeszcze jedno. Prawo wieczystego użytkowania terenu po Torze Lublin PZMot sprzedał za 9 mln złotych. Tor w Bydgoszczy dofinansował podobno kwotą 1,2 mln złotych.
  Macie odwagę zapytać, gdzie się podziała reszta pieniędzy ? No macie ?

  Plujcie dalej jadem na tych, którzy ośmielają się wspomnieć o PZMocie i jego roli w sprawie Toru Lublin.

  • Tak zapytam z ciekawości …
   gdzie te obiekty na Lubelszczyźnie które podlegają pod lubelską filie I na które tak się powołują?

   proponuję napisać takie pismo o możliwości popełnienia przestępstwa, przekroczenia uprawnień lub innego czynu zabronionego przez osoby przewijające się w tych wątkach.
   Osoba która wydała zezwolenie na budowę bloków mimo obecności toru.
   Osoba nakazująca zmniejszyć hałas na torze wy w konsekwencji go zamknąć.
   Osoba sprzedająca wieczyste prawo do wieczystego użytkowania. Itd.
   Te wszystkie informacje są jawne.
   Wystarczy napisać zapytanie do odpowiednich urzędów i do PZMot. Zgodnie z ustawą muszą odpisać. Jeśli nie zrobią tego w ustawowym terminie bądź będą się zasłaniać tajemnica wtedy doniesienie jedno za drugim. Odechce się tym jeb. nym komunistycznym złodziejom.
   Sa to ludzie w ukladach i ukladzikach. Skończmy z tym.

   Pismo wysłać prokuratury apelacyjnej, apelacyjna odesle z uwagi na swoją niewłaściwość do okręgowej a okręgowa z tego samego powodu do rejonowej. Prok rejonowy obejsra się rzadką kopą jeśli dostanie sprawę o którą za pół roku może zapytać prok apelacyjna i byc może zajmie się tematem o którym jest mowa na forum. No chyba ze prok apelacyjny będzie z tej samej partii co rejonowy i główny podejrzany wtedy żadne postępowanie nie zostanie nawet wszczęte z uwagi na brak znamion przestępstwa. No ale coś trzeba robić.

 3. Brawo koledzy i koleżanki za gest i zorganizowaną akcję !!! 🙂 Niestety krew oddawałem 2 tygodnie temu i nie mogłem być z Wami. Pozdrawiam i do zobaczenia w najbliższym czasie 🙂 Walczymy o nowy tor dla Lublina !!! 🙂

 4. Super akcja, walczcie do końca. Tor się wam należy, napewno Będzie dobrą inwestycją.

 5. Pozytywni ludzie, wspaniała akcja która wyszła wzorowo 🙂 poparcie rośnie 😀

 6. Popieram walkę o tor! bezpieczniejsze ulice oraz rewelacyjne atrakcje nie tylko dla zawodników ale tez dla widzów!
  Brawo za krew!

 7. Szacun tym ludziom jak bym wiedzial to bym sie przylaczyl. Jak zwykle pamietaj cie JP JP JP . Nie poddawajcie sie .POZDRO

 8. Pani Niepozorna

  Fantastyczna akcja 🙂 tyle roboty zrobione i jeszcze więcej przed nami.. Jesteśmy przedstawicielami społeczności kochającej motoryzację…jest wielu,którzy po torze nie jezdzili i może się krępują,że do przedstawicieli nie pasują…..PASUJECIE…WSZYSCY PASUJĄ, każdy kto ma samochód, z dziećmi, bez dzieci na pokładzie…wszystko da się zorganizować 🙂 wszystko poukładać…więc zapraszam na dalsze przejazdy w patriotycznych barwach

 9. Super akcja pod publiczkę ,jakoś nigdy wczesniej nie widziałem żadnego torowicza w stacji … A nagle jak im tor zabrali to wielka akcja… To moze jeszcze jedzcie oddać nerki … ha,ha,haaa

  • Tak, bo pewnie każdy „torowicz” ma na czole napisane, że jest „torowiczem”. A że ty nie widziałeś to znaczy, że nikogo nie było? Żenada!

   • ty putin rzeczywiście w dup…. byłeś i gów…. widziałeś skoro twierdzisz że wcześniej nie oddawaliśmy krwi

 10. Walczymy o tor!

  Wszystkich hejterów zapraszamy na nasze spotkania, na parkingu pod OBI przy ul. Chemicznej.
  Kiedy się odbywają? Można sprawdzić na FB.
  Przestańcie skrywać się za monitorami!
  Pokażcie, że macie jaja!
  Pokażcie jacy z was twardziele!
  Przyjdźcie i z nami porozmawiajcie.
  Przedstawcie swoje argumenty.
  Nazwijcie nas oszołomami, idiotami itp. prosto w twarz!
  Zapraszamy!
  Przyjdźcie, albo na zawsze zamilknijcie internetowi napinacze!

  • nie przyjdą bo by sie okazało ze 90% hejterów tej akcji to pracownicy ratusza. 🙂

   • Ćwoki skoro wy macie jaja to zapraszam na najbliższy mecz motoru… I tam nam opowiecie swoje racje …Tak sie czepialiście stadionu, to przyjdźcie frajerzy …..pogadamy…

    • putin sam jesteś frajer, sprzedawczyku !!!

     • Przyjdź na mecz zafajdańcu i powiedz mi to w twarz- możesz zabrać kolegów torowiczow.. Ale byś się chyba sfajdał w gacie o ile już tego nie zrobiłeś… ha,ha,haaaa..

    • PUTIN prześledź proszę Nasze wydarzenie. Nam nie chodzi o to, że stadion jest zły. Poczytaj wypowiedzi osób biorących aktywny udział w wydarzeniu. Nam chodzi przede wszystkim o to, aby UM traktował Nas tak samo jak Was kibiców piłki nożnej, jak narciarzy, łyżwiarzy, czy pływaków. Przede wszystkim chodzi o to, że my mieliśmy swój obiekt, który miasto Nam zabrało. Winę za to ponosi wyłącznie miasto, ponieważ to ono pozwoliło na budowę bloków 100 metrów od toru. Prezydent 4 lata temu obiecał budowę toru i chcemy aby dotrzymał słowa. Kibice Motoru również biorą aktywny udział w Naszej akcji i blokują miasto razem z Nami, ponieważ wielu z Nich jeździło razem z Nami na torze. Poza piłką nożną ich zainteresowaniem jest również sport motorowy. Na wszystkie pytania odpowiadamy wyczerpująco, więc jeżeli ktoś chce o coś zapytać to jesteśmy zawsze chętni do rozmowy.

     • Skoro takim ludziom jak PUTIN budują stadiony to Wam się należny ten tor.
      Nie będę pisał jak oceniam człowieka którego wypowiedz jest bliska zera.
      Sam się zesraj i podetrzyj szalikiem, żal

 11. Wspaniała akcja z ta krwią. Pokazaliście że bardziej wam zależy na pomaganiu ofiarom wypadków iż politykom na tym żeby do tych wypadków nie dochodziło. Zabrali wam obiekt doszkalający ( bo WORD uczy tylko zdawać egzamin a nie jeździć) to niech wam go oddadzą z nawiązką. Ps. ta cała akcja ze sprzedażą toru wyścigowego na Zemborzyckiej to jakiś gruby przekręt i radni z Lublina na siłę chcą go zamieść pod dywan żeby nie ponieść konsekwencji

 12. A wy dalej naiwni tkwić ie w tej pseudo walce o tor. Juz się waszym guru pomysły kończą i przestają to kontrolować. Jesteście ciemno gród i dajecie sobą manipulować. Ten wasz cały lis i wasza pani organizatorka co na waszym fp wypowiadają się sami do siebie z różnych profili tak waszym robią w jajo wy naiwne dzieci jak w dajecie sobą manipulować. Wszyscy wasi przedstawiciele mieli profity gdy tor był a teraz źródło z kasą wychodzi i właśnie waszym kosztem i przykrywką chcą wyłudzić od miasta pieniądze na własne potrzeby. Wszyscy to już wiedzą tylko wy jeszcze nie potraficie otworzyć oczu. Szkoda mi was wszystkich. Gdybyście tylko umieli myśleć to nie robili byście tylu głupich rzeczy. Akcja z oddawaniem krwi ok ale to taka pokazów ka ze wszyscy się z was śmieją.

 13. ty Putin nie podawaj się za Lolka bo z daleka widać twój adres ip

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach