690 680 960

Kolejka ciężarówek ma już ponad 30 km. Pojazdów wciąż przybywa

Na drodze krajowej nr 12, już 35 km przed granicą, zaczyna się kolejka ciężarówek. Podobna sytuacja, choć z mniejszą liczbą pojazdów, występuje na trasie nr 17.

Przed polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Dorohusku na wyjazd z kraju czeka ponad 1,2 tys. pojazdów ciężarowych. Jak alarmują kierowcy, kolejka kończy się w miejscowości Jankowice w gminie Siedliszcze. To oznacza, że ostatnie ciężarówki stoją ponad 35 km przed terminalem.

Jak wynika z danych straży granicznej, czas oczekiwania na odprawę wynosi obecnie ponad 2 doby. Pojazdów wciąż jednak przybywa. Od wczoraj kolejka wydłużyła się o kilka kilometrów. Policja wyjaśnia, że ciężarówki stoją na skraju jezdni drogi krajowej nr 12, więc ruch innych pojazdów w obu kierunkach jest utrzymany.

Dodatkowo w Chełmie utworzona została strefa buforowa. Funkcjonariusze zatrzymują samochody ciężarowe przed granicą miasta i przepuszczają tylko po kilka z nich, kiedy po drugiej stronie zwolni się miejsce. Chodzi o to, aby ciężarówki nie stały na ulicach Chełma a tym samym nie utrudniały ruchu w mieście.

Podobna sytuacja występuje przed przejściem granicznym w Hrebennem. Tam jednak w kolejce stoi ponad 400 ciężarówek. Pojazdy na wyjazd z kraju oczekują na drodze krajowej nr 17.

(fot. lublin112.zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. Niszczą nam tylko drogi

  35 km zdrowych chłopów, którzy wiozą luksusowe samochody, alkohol i paliwo. Taka to wojna. Dobrze, że nie jestem decyzyjny w tym śmiesznym kraju bo granice z nimi zamknalbym w trybie natychmiastowym.

  • Gorzej 35 tirów zapełnionych naszymi podatkami dla……

  • Ciekawe, że ten policyjny portal część komentarzy cenzuruje/usuwa a część zostawia.
   W razie wojny policja was nie obroni drodzy redaktorzy, nie jeden konflikt pokazał, że pierwsi na stronę wroga przechodzą właśnie policjanci.

 2. W takim tempie to w ciągu kilku m-cy wywiozą Polskę do chachłów.

 3. Oj, coś w komentarzach śmierdzi. Przypomina ruską onucę.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas