Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej po nawałnicach w regionie (zdjęcia)

Strażacy z kilku powiatów woj. lubelskiego kilkadziesiąt razy interweniowali do usuwaniu skutków nawałnic, które przetoczyły się w sobotę przez region. Głównie usuwali powalone drzewa, a także wypompowywali wodę z zalanych budynków.

W sobotę przez region przetoczyły się gwałtowne, lokalne burze, którym towarzyszyły silne porywy wiatru, ulewne opady deszczu, a także miejscami opady gradu.

Najwięcej pracy mieli strażacy z powiatu łukowskiego oraz radzyńskiego. Niespokojnie było również w powiatach bialskim, lubartowskim, łęczyńskim, biłgorajskim i zamojskim.

Interwencje strażaków dotyczyły głównie usuwania powalonych drzew i połamanych konarów, a także wypompowywania wody z zalanych budynków. Nie ma obecnie informacji o osobach poszkodowanych. Przewracające się drzewa uszkodziły również dachy na budynkach oraz ogrodzenia posesji.

Dzisiaj kontynuacja sobotniej aury. W niedzielę również należy lokalnie spodziewać się gwałtownych burz. Więcej informacji na ten temat znajdziecie wkrótce na naszym portalu.

7 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Najbardziej się z tego cieszę, że druhowie ciężko pracując przy pompach i piłach nabierają wiedzy za co się im płaci.

 2. U nas kropla deszczu nie spadła, wczorajsza prognoza była dziewiątą z rzędu która się nie sprawdziła. Tak tak burza to zjawisko lokalne i nie musi jej być nad naszą chałupą a będzie gdzie indziej. Ale może zacznijcie prognozować dla konkretnych powiatów bo było kilka burz na całe województwo. Na region zawsze wasze prognozy się „sprawdzają” a szczególnie często gdy burze wystąpią na granicach województw.

  • Nie była to prognoza dla Pana\Pani miejsca zamieszkania, dla 50 m2, tam gdzie się Pan\Pani znajduje. Tylko informacja pogodowa dla całego regionu ze wskazaniem, gdzie są prognozowane burze. To, że u Pana nie spadła kropla deszczu, nie oznacza, że prognoza była nietrafiona. Nikt nie prognozuje opadów dla konkretnych domów w powiatach ???

   Dane za ostatnią dobę w linkach:
   Suma opadów
   Suma opadów region
   Wyładowania
   Wyładowania mapa2

  • Niestety warunki pogodowe są takie, że u mnie wczoraj był sokojny deszcz, 3 kilometry na południe nie spadła ani kropla, a 10 km na północ straż miała pełne ręce roboty. W takich warunkach trudno trafić z prognozą.

   • Nie , to trzeba być idiotą jak RALF , żeby potwierdzić , że prognoza się nie sprawdziła a widząc i czytając powyższy materiał , ale cóż ludziom którym myślenie sprawia duży problem też bozia pozwoliła po tym świecie chodzić i cieszyć się życiem.

  • Ralf , tobie to zdrowo to ostatnie słońce przygrzało po zwojach , nie?

 3. Gwałtowną burze z nawalnym deszczem i gradem pod koniec, przetrwałem w środku lasu. Zero schronienia, z obawy o trąbe siedziałem skulony na środku młodnika. Grad wielkości wiśni troche bolał. Widoki po wszystkim niesamowite. Może niezbyt bezpieczna, ale przygoda życia.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo