690 680 960

„Kilka dni czeka na wynik badania COVID-19”. Niektóre laboratoria przyjęły nadmierną liczbę próbek, nie były w stanie ich przebadać

W ciągu ostatnich dni Czytelnicy zgłaszali nam, że nie mają wyników badania wymazów na COVID-19. Jak się okazuje, niektóre laboratoria przyjęły nadmierną liczbę próbek i nie były w stanie ich przebadać

29 komentarzy

 1. Ten sanepid to się do niczego nie nadaje

  • Nie ma się co dziwić.
   Instytucja od lat niedofinansowana, braki kadrowe, brak przygotowania do takiego wielkiego przedsięwzięcia.
   A tam pracują ludzie tacy jak my, którzy również mają tego dosyć.

 2. Nad tym wszystkim od dawna nie ma kontroli, zauważcie, że ogniska, które podają dotyczą głównie firm „państwowych”: szpitale, szkoły, komisariaty… itp. Jakoś nie ma ognisk w innych firmach. Z własnego doświadczenia powiem, że sanepid w ogóle nie interesuje się kolejnymi przypadkami, nawet wywiadów nie przeprowadzają…

 3. Na szpitalnym oddziale ratunkowym w Chełmie pacjenta czeka juz 6 dzien na wynik.
  To jakaś farsa. A wyniki jakie przychodzą to porazka. Sanepid nie robi juz żadnych probek. Wszystko laboratoria prywatne.
  Po co dostali sprzęt i kase skoro nie robią nic.

 4. W 42. tygodniu tego roku wydano 2.6 tysiąca aktów zgonu więcej, niż wydawano średnio w tym tygodniu przez ostanie 10 lat. A oficjalnie tego tygodnia było poniżej 600 zgonów na covid. Teraz tak, 2.6 tysiąca zgonów na covid jest pochodną 800 tysięcy infekcji. Oznacza to, że w Polsce dochodzi do ponad 100 tysięcy infekcji DZIENNIE. Generalnie przerąbane.

  • Myślę, że ma Pan rację, i że to właśnie jest realna liczba.

  • „W 42. tygodniu tego roku wydano 2.6 tysiąca aktów zgonu więcej, niż wydawano średnio w tym tygodniu przez ostanie 10 lat.”
   Nie chce mi się sprawdzać, ale załóżmy, że tak było.

   „A oficjalnie tego tygodnia było poniżej 600 zgonów na covid.”
   J.w.

   „Teraz tak, 2.6 tysiąca zgonów na covid”
   Jak przed chwilą napisałeś, że „było poniżej 600 zgonów na covid”, to skąd nagle wszystkie zgony (2600) wynikają z covid?!

 5. Ja czekam na wynik od 15 października. Najpierw informowano, że wynik będzie następnego dnia. Później, że jest dużo próbek do zbadania i wynik pojawi się do 3 dni. W czwartek 22 października dowiedziałam się, że wyniki już są wprowadzane do systemu i nieoficjalnie otrzymałam informację, że wynik jest negatywny. Dzisiaj natomiast otrzymałam informację, że mojego wyniku nie ma i nie będzie, bo lubelskie laboratoria w dniach 15-23 października nie posiadały odczynników potrzebnych do wykonania badania i moja próbka oraz pozostałe z tych dni zostały przekazane do utylizacji. Jak chcę to mam sobie wziąć drugie skierowanie i zrobić test ponownie.
  W związku z brakiem wyników ani razu nie otrzymałam telefonu w celu wyjaśnienia. Sama od prawie 11 dni dzwonię i próbuję się czegoś dowiedzieć…

 6. PIS nazywał Polskę za PO państwem z dykty. To jak nazwać to co jest teraz po pięciu latach rządów jedynie słusznej władzy? Państwem z papieru toaletowego?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Piknik Janowski” – Gwiazdami imprezy będą Biała Armia i Cleo
Dni Kraśnika 2022: Zagrają: Alien, Pawkin, Bovska, Organek i Chonabibe
Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim
Nadbużańska Noc Świętojańska
Festiwal Kultury Rodzinnej w Parku Ludowym. Atrakcji nie zabraknie