Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący hulajnogą trafił do szpitala. Policjanci poszukują kierowcy czerwonego auta

Policjanci z Lublina poszukują uczestnika wypadku, do którego doszło 27 maja na skrzyżowaniu ulic Braci Wieniawskich i Kompozytorów Polskich w Lublinie. Kierujący samochodem osobowym koloru czerwonego zderzył się z użytkownikiem hulajnogi elektrycznej i odjechał.

Policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce 27 maja 2022 roku około godziny 12:30 na skrzyżowaniu ulic Braci Wieniawskich i Kompozytorów Polskich.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem koloru czerwonego (brak bliższych danych) wykonując manewr skrętu w lewo, zderzył się z hulajnogą elektryczną. Kierujący jednośladem przejeżdżał przez oznakowany przejazd dla rowerów. Po zdarzeniu kierowca samochodu odjechał w kierunku ulicy Koncertowej. Użytkownik hulajnogo trafił do szpitala.

Jeżeli ktoś były świadkami zdarzenia lub posiada wiedzę na temat uczestników, proszony jest o zgłoszenie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, pokój numer 4 lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu: 47 811 58 75, ewentualnie z najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Jeżeli ktoś nie potrafi ustąpić pierwszeństwa przejazdu innemu uczestnikowi ruchu, gdy ten ma zielone światło, to pomysł, że samochód po przejeździe rowerowym się przeprowadza, nie jest wcale taki głupi.

 2. Hulajnogiosta bez tablicy rejestracyjnej jest znany. Kierujący samochodem, za pewne z blachami, nieznany.
  Coś mi tu nie pasuje. Tym bardziej w kontekście codziennie czytanych pomysłów, by rowerzyści zobowiązani byli do posiadania tablic, a kierujący samochodami do jazdy w kasku.

 3. Najważniejsze, że miał pierwszeństwo.

 4. X-X-X-X-X---X-X-X

  „Użytkownik hulajnogo trafił do szpitala.”
  Karetką do tego szpitala nie mógł pojechać?

 5. Ostatni sprawiedliwy

  Jeżdżą tak szybko że ich nawet nie widać! Jak jechał z 50 na godzinę na ścieżkach jest do 25 km ograniczenie a delikweci odblokowanymi i po 70 jeżdżą

  • I dla ciebie to jest wtedy normalne, że bandyta za kierownicą (bo jak inaczej go nazwać) ucieka z miejsca wypadku?
   A może ty taki sam jak i on?
   W sobotę w Krasnymstawie też zaczęło się od ucieczki po wjechaniu w zaparkowane auto…

  • Do 20, powtarzam do 20/godz hulajnogą mozna jechać po DDR czy też jezdni jeśli tam jest ograniczenie dla samochodów do 30/godz. Chodnik, czy piesza alejka w parku to natomiast NIE WIĘCEJ NIŻ PRĘDKOŚĆ PIESZEGO. Natomiast niestety na drogach dla rowerów nagminnie jest ten przepis łamany, a już prywatne hulajnogi czy elektryczne rowery które jeżdzą 40-60/gdz po DDR to horror, a zwłaszcza DDR nad/z zalew powinny być punktem nr 1 do mandatowania przez policjantów którzy czasem są na DDR

   • Bandyta za kierownicą uciekł z miejsca wypadku.
    I też będę powtarzał: tylko taki sam bandyta będzie zmieniał temat aby złego słowa nie napisać o swoim idolu.
    Dla takich jak ty nie ma widocznie znaczenia, że kierowca ucieka z miejsca wypadku.
    Dopiero jak uciekając (tak jak w Krasnymstawie) kogoś zabije zaczynasz pisać o tym, co zrobił kierowca?

 6. i BARDZO DOBRZe

 7. A co jeśli jedyny świadek był daltonistą?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo