Kierowcy wywalczyli swoje. Ul. Północna będzie dwukierunkowa

W czwartek znikną znaki zakazu wjazdu w ulicę Północną od strony Czechowa. Domagali się tego sami kierowcy.

Od najbliższego czwartku ulicą Północną w Lublinie, znów będzie można poruszać się w dwóch kierunkach. Zarząd Dróg i Mostów usunie stojące w rejonie ul. Koncertowej znaki, zakazujące wjazdu w tę ulicę od strony Czechowa. Tym samym po blisko półtora roku, wróci dawna organizacja ruchu w tym miejscu.

Ulica Północna stała się jednokierunkową w kwietniu 2013 r. gdy drogowcy przystąpili do budowy wiaduktu nad al. Solidarności, w ciągu al. Warszawskiej. Na czas robót zamknięto dla ruchu przejazd al. Warszawską, zaś objazd wytyczono przez al. Sikorskiego. Aby skręcające w lewo pojazdy mogły płynnie włączyć się do ruchu, ul. Północna stała się jednokierunkowa. Sytuacja taka miała potrwać do czasu zakończenia prac i wznowienia ruchu al. Warszawską.

Jednak pomimo że zrobiono to już jakiś czas temu, to kierowcy jadący z Czechowa nie mogli w dalszym ciągu korzystać z ul. Północnej. Miejscy urzędnicy tłumaczyli, że nie jest jeszcze pewne, iż ruch na ul. Północnej znów będzie dwukierunkowy. Jak wyjaśniano, ze względu na nowe warunki ruchu, prowadzone były analizy sytuacji na drogach w tym rejonie. Spowodowało to jednak lawinę protestów mieszkańców Czechowa, którzy kilkanaście miesięcy jeździli objazdami i z niecierpliwością oczekiwali na wznowienie ruchu przez ulicę Północną.

W końcu zdecydowano, że od czwartku będzie można jeździć tą ulicą w obie strony. Jednak przepustowość tej ulicy będzie znacznie mniejsza niż wcześniej. Światło zielone będzie świeciło w zależności od pory dnia maksymalnie 15 sekund. Priorytetem w tym miejscu jest al. Solidarności, a wydłużenie cyklu zielonego światła dla ulicy Północnej spowoduje dłuższe oczekiwanie na al. Solidarności a tym samym jeszcze większe korki.

(fot. Bartek Sokoluk)
2014-10-07 17:21:58

10 komentarzy

 1. COO???? I tak przejezdzalo tam malo aut!!! wszyscy widza to zafajdane zielone wiec powinni ruszac rownoczesnie… nie dosc ze kierowcow mamy glupich pod tym wzgledem to jeszcze zmniejszaja czas trwania zielonego!!!

 2. Dobre i to a kiedy te durne buspasy na JP2 zlikwidują ? Chcemy my kierowcy prawoskrętów.Zdecydowanie.

  • Popieram w całej rozciągłości. Tego kretyna który zaprojektował te bezużyteczne bus-pasy powiesiłbym za jaja, tego urzędasa który to przyklepał, również. Wystarczyło jedynie dodać po jednym prawoskręcie z AKw JP2 i z Poręby w JP2 ale niestety jakiś imbecyl musiał się popisać że w statystyki wpisze sobie bus-pasy. W rezultacie stoją sznury samochodów a dodatkowy pas stoi bezczynnie – idiotyzm w czystej postaci po lubelsku – na miarę miasta inspiracji.

   • to samo jest na jana pawła od strony konopnicy, mistrzostwo swiata w czystej postaci, zrobily bus-pas który kur*a ciągle pusty, a prosta do ronda korek 300m BRAWO LUBELSCY IDIOCI!

 3. ——
  Ok, Dzięki

  red.

 4. A ja uważam że teraz było całkiem ok….
  Pisząc a właściwie jadąc z innej perspektywy…
  Kierowcy wyjeżdżający z Północnej na skrzyżowania z Solidarności mając zielone przez co blokują zjazd samochodom jadącym a góry…. Do tego dołączyć jeszcze „cwaniaków” jadących Solidarności i mających chęć jazdy w górę do Kraśnickich którzy „zawijają” na zakazie przy wysepce na Ducha…
  Ostrzegam lojalnie – następnemu nie daruję!
  Przypierniczę w tył następnemu który będzie skręcał na tym zakazie

 5. i co, jest czwartek, a zakaz jak stał tak stoi

  ?

 6. po 12 jechałem do stał dalej

  • Cała akcja rozegrała sie dzis 23.10.2014 przed 21.

   Mimo ze znaki zdjete oczekujac dzis na zielone z przeciwnego pasa ruchu nadjechała policja i poprosila mnie abym pojechał za nimi. Po zatrzymaniu auta podchodzi do mnie misiek i pyta dlaczego tędy jade…
   ja mu na to ze mi wolno jechac a on ze tylko busy i czy widziałem znak zakazu skręcania bo jechałem od kurantowej na botanik.

   Ja mu na to ze na lublin112 pisali ze juz wolno, wyjałem telefon i odszukałem ten artykuł.

   Spóścil glowe w dol i kazał jechać ….

   Nie czaje policii na cholere mnie zatrzymali i kazali sie cofnac do zatoczki na przeciwnym pasie ruchu…. nie wiedzieli że znaków juz nie ma?
   Z reszta poza mną jeszcze dwa auta zawrócili. Straciłem tylko czas. Nie chcieli dokumentow ani nie kazali dmuchac w balon.

   możecie mi to wytłumaczyc o co kaman?

   sorki za pisownie z tel jade.

   pozdrawiam

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!