690 680 960

Kierowcy osobówek pomagają kierowcom ciężarówek. Mamy kolejne nagrania (wideo)

Mamy trzy nagrania dokumentujące wzajemną pomoc kierowców na ulicach Lublina. Po raz kolejny kierowcy tych mniejszych pojazdów, pomagali kierowcom ciężarówek.

Na dwóch różnych skrzyżowaniach w Lublinie nasi Czytelnicy zarejestrowali przepiękne obrazki wzajemnej pomocy pomiędzy kierowcami. Pierwszy na skrzyżowaniu ul. Wojciechowskiej z al. Mazowieckiego, drugi zaś w rejonie skrzyżowania ul. Wyścigowej z ul. Kunickiego.

Na obu nagraniach widzimy kierowców ciężarówek, mających problemy z poruszaniem się po zaśnieżonej ulicy, a także kierowców dwóch pojazdów osobowych, którzy ruszyli im na pomoc. Jeden jeepem, a drugi subaru.

Oto te pozytywne nagrania z ulic Lublina.

 

I obrazek z ul. Jana Pawła II. Tu także „mały” pomagał „dużemu”

Od Czytelnika Wojtka dostaliśmy też trzecie nagranie. W roli głównej jeep.

(wideo Łukasz, Andrzej, Wojtek fot. lublex)

39 komentarzy

 1. Spoko, wyciągnąć tira za cenę spalonego sprzęgła albo przekoszonej ramy samochodu… Pomagać owszem trzeba ale z głową.

 2. Aż się kawał przypomina kończący się na „tfu!! pie…ny Matiz” 😉

 3. Brawo dobrzy ludzie 🙂🙂

 4. Bardzo piękne ale chyba niezbyt mądre biorąc pod uwagę stan własnego auta po takim zadaniu.

 5. nie panikiujcie 🙂 jakie przekoszone auta. Przyczepności nie jest wiele. Jakie palenie sprzęgła. W tych przypadkach ciężkie pojazdy otrzymują te dodatkowe tyci tyci żeby zacząć się poruszać. Większym obciążeniem dla auta będzie ostry start na suchym.

 6. Zawodowi kierowcy jeżdzą na łysych oponach i nie mają na wyposazeniu łancuchów.

 7. no teraz skoro drogowcy nie potrafią utrzymać drogi i kierowcy osobówek muszą pomagać, to zamiast płącić podatek w paliwie na utrzymanie dróg dajcie kierowcom osobówek, skoro drogowcy nie dają rady, taką kasę dostają a co do zimy to zawsze ich zaskoczy. KPINA, kasę to brać potrafią ale już odsnieżać po co jak śnieg sypie..

  • Co to znaczy, że drogowcy nie dają rady? Wiesz ile tysięcy ton śniegu trzeba było zepchnąć z jezdni w ciągu kilkunastu godzin? I to na kilkuset km dróg miejskich , w dodatku przy zapewnieniu ciągłości ruchu.

  • Naprawdę łudzisz się tym, że te 2 złote w litrze paliwa wystarcza na budowę nowych dróg, oraz na remonty i utrzymanie dróg istniejących?

 8. Gratuluje postawy i jako kierowca zestawu dziękuje tym ludziom że pomogli moim kolegom po fachu!
  Brawo !

 9. Życzliwość – przyjazne usposobienie. Cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze.

  Jest coraz więcej życzliwości w społeczeństwie, ale jakoś jest to mniej promowane. Życzliwości brakuje w polityce i telewizji – dlatego coraz mniej chętnie po to sięgamy.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas