Kierowca karetki nie miał uprawnień, dał policjantom fałszywe prawo jazdy. Myślał, że się nie zorientują (zdjęcia)

We wtorek rano na al. Witosa doszło do zderzenia karetki transportowej z autobusem komunikacji miejskiej. Jak się okazało, kierowca karetki przedstawił policjantom blankiet prawa jazdy, który może być podrobiony lub przerobiony.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 4:40 na al. Witosa w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu karetki transportowej z pojazdem komunikacji miejskiej.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca karetki jadąc bez sygnałów od strony Zamościa, z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył autobusu poruszającego się w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia karetka przewróciła się na lewy bok. Pojazdem przewożone były dwie osoby. 5-letnie dziecko wraz matką trafili do szpitala.

W trakcie sprawdzania uczestników zdarzenia okazało się, że kierujący karetką 26-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej okazany przez mężczyznę blankiet prawa jazdy, wstępnie został zakwalifikowany jako podrobiony lub przerobiony. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku, jak również analiza zabezpieczonego dokumentu przez policjantów.

Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl, nadesłane – Mateusz, Sylwester, Grzegorz, Daniel)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. Jak potrzebują kierowcy to chętnie się zgłoszę ja „prawko” mam.:)

 2. Bałwan roku!
  Za samą kolizję (o ile nic poważnego nie stało się poszkodowanym) i brak uprawnień dostałby 500 złotych mandatu (i kilkadziesiąt tysięcy regresu).
  Za wypadek doszedłby pewnie wyrok w zawiasach i jeszcze kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy regresu.

  Ale to dopiero za wylegitymowanie się fałszywką pójdzie bździeć w pasiaki…
  Brawo on!

 3. Spadła weryfikacja ze względu na braki kadrowe biorą „wszystko jak leci ” i ta czujność wrryfikacyjna spadła ciekawe ilu ratowników jeździ na podrobionym dyplomie itd.

 4. ktoś mu jednak dał karetkę do kierowania !!!!!!!!!!
  To tego głupola trzeba też ścigać !

 5. Ile pseudokaretek tak jeździ, kogut na dachu tabliczka z napisem krew,i jazda.

  • Nie Tobie oceniać co jest pseudokaretką, a co prawdziwą. Są składniki krwi, które muszą być przytoczone jak najszybciej po wyjęciu. Jeśli uważasz, że ktoś nie ma uprawnień do bycia pojazdem uprzywilejowanym, zgłoś sprawę na policję, ale nie pisz głupot na forum, bo jakiś cwaniak stwierdzi kiedyś, że takich pojazdów nie należy przepuszczać.

 6. Właściciel karetki nie jest biegłym z zakres dokumentów i nie może stwierdzić że prawko jest lewe, jak źle zrobione to co najwyżej może podejrzewać bo zauważy. Nawet w artykule jest info: „został zakwalifikowany jako podrobiony lub przerobiony”, policjant też może podejrzewać i wysyłają do biegłego do sprawdzenia czy to orginał czy przeróbka.

 7. Przydałoby się zrobić jeszcze porządek z właścicielem firmy do kt karetka należy. Był juz o tym reportarz tvn uwaga na temat patologii firm posiadających takie karetki. Skoro jeden taki się trafił to zapewne jest ich jeszcze więcej. Nie jesteśmy krajem trzeciego świata!

 8. Mimo wszystko powinien zachować szczególną ostrożność, w końcu wiózł matke z dzieckiem. Nic go nie usprawiedliwia

 9. Superos 🙂 chlopaki skurniaki przetrwali. Brawo sluzby medyczne . Oby tak dalej . Juz wkrotce w szpitalach pozostana lekarze poelegniarki i ich pacjenci czyli kierowcy karetek bo reszta bedzie na widok bialego fartucha uciekac hahahaha

  • To nie była karetka systemowa a prywatna transportowka w dodatku był to zwykły kierowca a nie ratownik jak widać na zdjęciu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska