Kierowca karetki nie miał uprawnień, dał policjantom fałszywe prawo jazdy. Myślał, że się nie zorientują (zdjęcia)

We wtorek rano na al. Witosa doszło do zderzenia karetki transportowej z autobusem komunikacji miejskiej. Jak się okazało, kierowca karetki przedstawił policjantom blankiet prawa jazdy, który może być podrobiony lub przerobiony.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 4:40 na al. Witosa w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu karetki transportowej z pojazdem komunikacji miejskiej.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca karetki jadąc bez sygnałów od strony Zamościa, z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył autobusu poruszającego się w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia karetka przewróciła się na lewy bok. Pojazdem przewożone były dwie osoby. 5-letnie dziecko wraz matką trafili do szpitala.

W trakcie sprawdzania uczestników zdarzenia okazało się, że kierujący karetką 26-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej okazany przez mężczyznę blankiet prawa jazdy, wstępnie został zakwalifikowany jako podrobiony lub przerobiony. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku, jak również analiza zabezpieczonego dokumentu przez policjantów.

Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl, nadesłane – Mateusz, Sylwester, Grzegorz, Daniel)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. A jednak nie mają praw jazdy :):):)!!!

  joom 26 listopada 2019 o 10:15

  Ciocia czy wujek uśmiałem się czy zastanowiłeś albo sprawdziłeś chociaż jakie wynagrodzenie dostają kierowcy karetek cud że tam jeszcze pracują ludzie którzy mają prawo jazdy. Więcej płacą za skręcanie długopisów nie wiem jak jest w karetkach szpitalnych ale w firmach prywatnych to tragedia i rozpacz finansowa

  „Nawiązanie do komentarza pod poprzednim artykułem o karetce :)”

 2. To właściciel karetki beknie i to zdrowo, bo pewnie AC, o ile posiada, to nie zrefunduje mu naprawy za takie cudeńko.
  Ciekawe, jak oni sprawdzają kierowców, których zatrudniają.

  • Właściciel karetki nie jest biegłym z zakres dokumentów i nie może stwierdzić że prawko jest lewe, jak źle zrobione to co najwyżej może podejrzewać bo zauważy. Nawet w artykule jest info: „został zakwalifikowany jako podrobiony lub przerobiony”, policjant też może podejrzewać i wysyłają do biegłego do sprawdzenia czy to orginał czy przeróbka.

   • olo jesteś ograniczony jeśli nie wiesz że policja ma system w którym może sprawdzić kierowcę czy ma uprawnienia…! Blankietu nie musisz posiadać przy sobie… a swoje wywody w buty sobie schowaj… Musisz mieć jedynie tzw dowód tożsamości, którym może być PJ ale nie musi…

    • łuuubuuudubu
     Swoim wpisem właśnie pokazujesz swoje ograniczenie. Nawet jak ktoś posiadałby uprawnienia to nie wyklucza, że może mieć podrobiony albo przerobiony dokument. Myśl szerzej.

    • Nie zapluj się, przecież stwierdzili za pomocą tego systemu, że nie posiada i nie posiadał uprawnień. A to że dokument którym legitymował swoje niby uprawnienia może być podrobiony to już inna sprawa.

 3. Co za bałwan…

 4. TO karetka PRYWATNA czy państwowej służby zdrowia ?

 5. Mam kolegę, który pracuje w pogotowiu. Nie mam pojęcia czemu on tam jeszcze pracuje za 2,5 tys przy takiej odpowiedzialności

 6. A bolt inaczej? Wiecie ile osob jezdzi bez prawa jazdy?

 7. Do pudła wsióra i tego co go zatrudnił!
  Do Pani wiezionej z dzieckiem : proszę natychmiast zgłosić się do jakiejś firmy odszkodowawczej i skończyć finansowo gnoja i dziadtransa, natychmiast.

 8. Ale ktoś powinien nieźle beknąć za nie sprawdzenie i zatrudnienie takiego przestępcy.

 9. Szybki wściekły

  To wina mpk. Jak by szybko nie cofał do przodu to kirowca karetki spokojnie by po trawniku przejechał i dalej płacił by podatki.

 10. Jak potrzebują kierowcy to chętnie się zgłoszę ja „prawko” mam.:)

 11. Bałwan roku!
  Za samą kolizję (o ile nic poważnego nie stało się poszkodowanym) i brak uprawnień dostałby 500 złotych mandatu (i kilkadziesiąt tysięcy regresu).
  Za wypadek doszedłby pewnie wyrok w zawiasach i jeszcze kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy regresu.

  Ale to dopiero za wylegitymowanie się fałszywką pójdzie bździeć w pasiaki…
  Brawo on!

 12. Spadła weryfikacja ze względu na braki kadrowe biorą „wszystko jak leci ” i ta czujność wrryfikacyjna spadła ciekawe ilu ratowników jeździ na podrobionym dyplomie itd.

 13. ktoś mu jednak dał karetkę do kierowania !!!!!!!!!!
  To tego głupola trzeba też ścigać !

 14. Ile pseudokaretek tak jeździ, kogut na dachu tabliczka z napisem krew,i jazda.

  • Nie Tobie oceniać co jest pseudokaretką, a co prawdziwą. Są składniki krwi, które muszą być przytoczone jak najszybciej po wyjęciu. Jeśli uważasz, że ktoś nie ma uprawnień do bycia pojazdem uprzywilejowanym, zgłoś sprawę na policję, ale nie pisz głupot na forum, bo jakiś cwaniak stwierdzi kiedyś, że takich pojazdów nie należy przepuszczać.

 15. Właściciel karetki nie jest biegłym z zakres dokumentów i nie może stwierdzić że prawko jest lewe, jak źle zrobione to co najwyżej może podejrzewać bo zauważy. Nawet w artykule jest info: „został zakwalifikowany jako podrobiony lub przerobiony”, policjant też może podejrzewać i wysyłają do biegłego do sprawdzenia czy to orginał czy przeróbka.

 16. Przydałoby się zrobić jeszcze porządek z właścicielem firmy do kt karetka należy. Był juz o tym reportarz tvn uwaga na temat patologii firm posiadających takie karetki. Skoro jeden taki się trafił to zapewne jest ich jeszcze więcej. Nie jesteśmy krajem trzeciego świata!

 17. Mimo wszystko powinien zachować szczególną ostrożność, w końcu wiózł matke z dzieckiem. Nic go nie usprawiedliwia

 18. Superos 🙂 chlopaki skurniaki przetrwali. Brawo sluzby medyczne . Oby tak dalej . Juz wkrotce w szpitalach pozostana lekarze poelegniarki i ich pacjenci czyli kierowcy karetek bo reszta bedzie na widok bialego fartucha uciekac hahahaha

  • To nie była karetka systemowa a prywatna transportowka w dodatku był to zwykły kierowca a nie ratownik jak widać na zdjęciu

 19. chłopaki jeżdżą gradobiciami bez klocków hamulcowych, ogrzewania , rozyebanym zawieszeniem i ogólnie stan techniczny tych pojazdów wiele do życzenia pozostawia. a pan kierowniczek karetek z Zamościa, zbiera pochwały i nagrody za oszczędności, ale ktokolwiek się za to zabierze dopiero kiedy dojdzie do czegoś z jakimś „BIEDAKIEM” na pokładzie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online