Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca ciężarówki z Włoch opuścił szpital. Nie stwierdzono u niego objawów koronawirusa

Mężczyzna, który został przywieziony dzisiaj ze Strefy Ekonomicznej, nie ma objaw koronawirusa. Kierowca ten wrócił z Włoch i się źle poczuł. Podejrzewał, że może to być niebezpieczna choroba, jednak lekarze ją wykluczyli.

Przeprowadzone w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie badania nie wykazały, aby kierowca ciężarówki, który został przywieziony tam ze Strefy Ekonomicznej, miał objawy koronawirusa. Mężczyzna został już zwolniony z placówki. Wcześniej pojazd którym się poruszał, został przekazany osobie uprawnionej, aby nie było potrzeby jego zabezpieczania.

Przypomnijmy, po godzinie 11 mężczyzna sam zadzwonił po służby ratunkowe. Tłumaczył, że właśnie przyjechał z Włoch i źle się poczuł. Dodał, że ma objawy mogące sugerować zarażenie koronawirusem. Po chwili na miejsce podjechała karetka pogotowia ratunkowego oraz policja. Ubrani w specjalne kombinezony ratownicy zabrali kierowcę auta do szpitala na badania. Pojazdu pilnowali zaś policjanci.

W dniu dzisiejszym wykluczono chorobę u kolejnego pacjenta, który przebywa w Klinice Chorób Zakaźnych lubelskiego szpitala. Trwają badania próbek pobranych od kolejnych trzech osób, jakie są poddane szpitalnej izolacji w taj placówce. Trzy kolejne przebywają w szpitalu w Puławach, zaś dwie w Tomaszowie Lubelskim. Służby sanitarne przypominają o infolinii NFZ: 800-190-590. Jest ona przeznaczona dla osób, które wróciły z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru lub Tajwanu.

Kierowca ciężarówki z Włoch opuścił szpital. Nie stwierdzono u niego objawów koronawirusa

Kierowca ciężarówki z Włoch opuścił szpital. Nie stwierdzono u niego objawów koronawirusa

Kierowca ciężarówki z Włoch opuścił szpital. Nie stwierdzono u niego objawów koronawirusa

(fot. lublin112, nadesłane)

16 komentarzy

 1. Ratownik starej daty

  A gdzie komentarze zniknęły ????

 2. Co tu komentować super kolego, że jesteś zdrowy. TAK TRZYMAĆ

 3. W takim razie pewnie zjadł jakieś nieświeże frutti di mare + to co słuchał w radio całą drogę z Italii i źle się poczół 😉

  • jak byś przyjechał z Włoch autem to też byś miał złe samopoczucie… zwłaszcza z południowych

 4. Przecież on może mieć koronawirusa, ale to wyjdzie dopiero za tydzień, dwa. Tak szybko wykluczyli? Mądrze. Oby do nich nie wrócił.

  • Uważasz, że jesteś mądrzejszy od lekarzy z PSK1? Gdyby mieli tylko cień podejrzenia to siedziałby w izolatce.

 5. w USZD zakaz odwiedzin

 6. Bardzo szubko stwierdzili ze nie ma korony. Dlaczego w takim razie tak dlugo trwa badanie pozostalych próbek u Innych osob??Wiadomo ze wirus jest i u nas. Ludzie obudzcie sie!Mialy byc wyniki i na pewno sa. Tylko nue chca siac paniki.

  • Może nie stwierdzili podstaw do dalszych badań. Nie każde złe samopoczucie równa się infekcja wirusowa. Nie każda infekcja wirusowa równa się korona wirus… A obudzić możesz co najwyżej możesz się Ty, zamiast próbować siać panikę.

 7. no to pewocy będą nie zadowoleni

 8. Działanie służb medycznych jest jak najbardziej prawidłowe. Zabezpieczenie ratownikow ok. ALE DLACZEGO POLICJANCI BYŁI BEZ MASECZEK? DLACZEGO NIEMAJA JAK W KRAJACH EUROPY ZACHODNIEJ?

Z kraju

Sport