Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca chciał wymienić koło w autokarze. Podnośnik przesunął się, pojazd przygniótł mężczyznę (zdjęcia)

Policjanci przekazali więcej informacji dotyczących wczorajszego, tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 48. W wyniku przygniecenia przez autokar śmierć na miejscu poniósł 55-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 20 w Moszczance w powiecie ryckim, na drodze krajowej nr 48. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca rejsowego autokaru został przygnieciony przez pojazd podczas naprawy koła.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że w autokarze rejsowym marki VDL BOVA relacji Gdynia-Zaporoże, jadącym drogą S17, doszło do uszkodzenia jednego z kół.

Mężczyzna kierujący pojazdem zjechał na drogę krajową i zaparkował autokar na poboczu. Następnie 55-latek podjął się naprawy uszkodzonego koła. Jak wstępnie ustalono ustawienie podnośnika na miękkim podłożu spowodowało jego przesunięcie i mężczyzna został przygnieciony przez pojazd.

Niestety pomimo udzielonej pomocy życia poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować. W pojeździe podróżowało 45 osób, którym nic się nie stało. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, droga została zablokowana i zorganizowano objazdy. Decyzją będącego na miejscu prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono celem wykonania sekcji zwłok. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Kierowca chciał wymienić koło w autokarze. Podnośnik przesunął się, pojazd przygniótł mężczyznę (zdjęcia)

Kierowca chciał wymienić koło w autokarze. Podnośnik przesunął się, pojazd przygniótł mężczyznę (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

5 komentarzy

  1. Dziadek ze "slamsowa" (nie mylić z dziadem)

    Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia, bo policja jest podejrzliwa.
    Może ktoś z autokaru wyszedł, wysikał się nieopodal podnośnika, ten wlazł w rozmiękłą ziemię i nieszczęście gotowe.

  2. Lat przybyło a rozumu nie. Szkoda chłopa

  3. Nie mogłeś napisać już bardziej durnowarego komentarza tylko na tyle cie stac

  4. Śmierć bezsensu, wystarczy że by skręcił w drugą stronę i zatrzymał się w zatoczce autobusowej

  5. Na froncie się nie ginie, na froncie się „polega”. No i jeszcze, jak się o brzozę zaczepi. ale wtedy pochówek na Wawelu pewien.

Wiadomości z info112