Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca busa jechał na „czołówkę”. Nagrali go policjanci

Zatrzymaniem uprawnień skończyło się wyprzedzanie kierowcy busa, który nie zwracała wcale uwagi, że z naprzeciwka jadą inne auta. Tłumaczył że mu się śpieszy.

Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 12 z Puław do Kurowa. Funkcjonariusze puławskiej drogówki patrolując oznakowaną alfą z zamontowanym videorejestratorem trasę, dostrzegli że jadące przed nimi auto, nagle gwałtownie hamuje i zjeżdża na pobocze. Okazało się, że z naprzeciwka pędzi bus, którego kierowca wyprzedza nie bacząc na jadące z naprzeciwka inne auta, zmuszając je do hamowania by nie doszło do wypadku.


Mundurowi natychmiast zawrócili i ruszyli w pościg za busem. Po jego zatrzymaniu kierujący pojazdem 51-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego stwierdził, że spieszył się na pociąg.

Za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

(fot, wideo – KPP Puławy)
2015-04-21 11:54:15

19 komentarzy

  1. Idiotom broniącym tego kretyna i szukającym dziury w całym polecam zapoznanie się ze skutkami podobnego kozaczenia pod Opolem.
    Chociaż nie spodziewam się, że da wam to do myślenia, bo wasz mózg musiałby być zdolny do czegoś więcej niż tylko obsługiwanie podstawowych funkcji życiowych.

  2. Ogólnie to jest wiele miejsc oznakowanych jako dozwolone do wyprzedzania ale manewr ten w tym miejscu grodzi wypadkiem. Zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek bo znaki wszystkiego nie regulują.

  3. Na przerywanej normalnie wyprzedzał. Niebezpiecznie to zrobił więc powinien dostać mandat ale zabranie uprawnień to przesada.

    PRECZ Z TYM ZAMORDYZMEM W TEJ MILICYJNEJ POLSCE !

  4. ciekawe jak wy jezdzicie , nigdy nikt z was nie wymusił pierwszeństwa ? nie wyprzedzaliście na podwójnej np . ? czy inne wykroczenie , każdy komentujący tu który ma prawo jazdy ma coś za pazurem