Kierowca audi zatrzymany po pościgu. Mężczyzna przewoził nielegalne papierosy (zdjęcia)

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli, policjanci zatrzymali go po pościgu. Mężczyzna w pojeździe przewoził 13 tysięcy paczek nielegalnych papierosów. Wkrótce 25-latek stanie przed sądem.

W środę wieczorem chełmscy policjanci w miejscowości Leśniczówka próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierowca jednak nie zatrzymał się i funkcjonariusze podjęli za nim pościg.

Mężczyzna uciekał przez kilkanaście kilometrów, popełniając szereg wykroczeń drogowych. W pewnej chwili zatrzymał się, gdyż powstałe w pojeździe uszkodzenia uniemożliwiły mu dalszą ucieczkę. Policjanci zatrzymali siedzącego za kierownicą 25-letniego mieszkańca Chełma.

Jak się okazało, w samochodzie znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości 13 tysięcy paczek. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 180 tysięcy złotych. Dzisiaj z udziałem 25-latka będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Przewożenie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei niezatrzymanie się do kontroli drogowej karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. amator. nawalone kartonów na przednim fotelu, a to wszystko widać przez szybę i od razu kontrola – co takiego przewozi w kombi, że mu się na całym tyle nie zmieściło. paczki owinięte czarną folią. przy granicy to może być tylko jedno.
  mógł sobie jeszcze goły karton na maskę przykleić kretyn…

 2. Jaka jest widoczność w prawym lusterku przy takim ułożeniu ładunku?

  • Pozwólcie, ze sam sobie odpowiem, czerpiąc z bogatych porad niniejszego forum.
   Jak nie widać, to trzeba/można/należy założyć, że nikogo z tamtej strony nie ma i można śmiało skręcać w prawo (także przecinając ruch innych uczestników ruchu poruszających się na wprost*), czy zmieniać pas na prawy.

   *) Poruszający się na wprost także są zobowiązani zachować ostrożność, jeżeli nie poruszają się ciężarówką lub pociągiem.

 3. Franek ty pało

 4. mistrz logistyki:)

 5. może się jeszcze nie rozmnożył

 6. spokojnie i tak pójdzie to dalej w rynek, policja już to dobrze zutylizuje, za coś domu komendant musi stawiać, 100% zutylizują to w spalarni, w uja to my a nie nas. dziwne że MILICJANCI zarabiają niby po 3tysiące, a po roku służby domy budują dziwne dziwne, i nie ma to nic wspólnego z łapówkami i obrotem zarekwirowanego towaru.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach