Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kazimierz Dolny to nie tylko Rynek, Zamek i Korzeniowy Dół. Aplikacja pomoże dotrzeć do innych ciekawych miejsc w okolicach

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym stworzył przewodnik po miasteczku i okolicach w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dzięki przewodnikowi turyści będą mogli dowiedzieć się, gdzie najlepiej spędzić czas, jakie czekają na nich atrakcje, gdzie znajdują się najciekawsze zabytki, czy punkty widokowe. W aplikacji zawarto spis najciekawszych zabytków i miejsc wartych zobaczenia. Wszystkie obiekty zostały podzielone na kategorie, każdy z nich posiada także swoją wizytówkę, która zawiera opis, dane teleadresowe zdjęcia oraz położenie. Dodatkowo dzięki podanym lokalizacjom GPS, można dane miejsce z łatwością odnaleźć na mapie.

Dla turystów lubiących aktywnie spędzać czas z pewnością przydatną funkcją będzie zbiór tras spacerowych, rowerowych i nordic walking. Łączna długość wszystkich wyznaczonych tras wynosi 1200 km. Aktywne mapy oparte są o sygnał GPS, co pozwala łatwo dotrzeć do miejsca startu danej trasy, a potem ułatwia nawigowanie podczas wycieczki. Do każdej z tras dołączony jest opis, zdjęcia a także przypisane są ciekawe miejsca, zabytki, atrakcje znajdujące się na trasie lub w jej pobliżu.

W aplikacji znaleźć także można stale aktualizowane, kalendarium najważniejszych wydarzeń z okolicy oraz aktualności. Dokładna i aktualna prognoza pogody z regionu – pozwoli lepiej zaplanować pobyt i aktywności. Władze miasteczka mają nadzieję, że przewodnik podniesie świadomość turystów, że Kazimierz Dolny to nie tylko Rynek, Zamek i Korzeniowy Dół. To także setki malowniczych tras prowadzących przez wąwozy, leśne i polne ścieżki, dziesiątki punktów widokowych. Unikalne przyrodniczo miejsce idealne do aktywnego spędzania czasu.

Przewodnik jest bezpłatny i dostępny na urządzenia z systemem Android.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)
2018-08-22 21:11:43

7 komentarzy

  1. Mogli by chociaz podac nazwe albo link do apki

  2. U nas w krakowie tez jest kazimierz ale dzielnica zydowska.

  3. Wysokie ceny i kiepskie jedzenie, dużo cyganów i mało parkingów.