690 680 960

Kasy samoobsługowe stają się coraz bardziej popularne. Kolejna sieć postawiła na ich rozwój

Kiedy jeszcze nie tak dawno większość klientów bała się korzystać z tej nowinki technologicznej, obecnie kasy samoobsługowe cieszą się coraz większą popularnością. Na ich montaż decydują się kolejne sieci handlowe.

Jeszcze kilka lat temu kasy samoobsługowe były nowinką technologiczną. Z uwagi na ich wysoko koszt, pojawiały się głównie w dużych, zagranicznych sieciach handlowych. W końcu trafiły również do Polski, gdzie z roku na rok zaczęły zdobywać popularność, zwłaszcza wśród młodych osób. Klienci chwalą je za brak konieczności oczekiwania w kolejkach, zwłaszcza w przypadku niewielkich zakupów. Obecnie są one stałym już wyposażeniem m.in. w Biedronkach, Lidlach czy Kauflandach. Postawiły na nie również inne sieci handlowe.

W ostatnim czasie dynamiczny rozwój kas samoobsługowych zauważyli z pewnością klienci Stokrotki. Sieć zamontowała już 500 urządzeń w przeszło 270 sklepach. W większości placówek znajdują się po dwie takie kasy, jednak są również i takie, gdzie ustawiono ich po pięć. Z uwagi na to, iż coraz więcej osób zaczyna z nich korzystać, sieć planuje w tym kwartale wyposażyć w tego typu urządzenia kolejnych 100 sklepów.

– Bardzo ważny jest dla nas komfort klientów podczas wizyty w naszych sklepach. Dlatego systematycznie wdrażamy kasy samoobsługowe jako dodatkową formę realizacji zakupów, przyczyniającą się do ich wygody i szybkości. Zainteresowanie klientów systemami samoobsługowymi sprawia, że w najbliższym czasie będziemy je instalować w kolejnych lokalizacjach – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

W przypadku kas samoobsługowych w Stokrotkach, każda z nich posiada cztery wersje językowe. Wśród nich jest też język ukraiński. To z uwagi na dużą liczbę uchodźców z tego kraju, którzy obecnie przebywają w Polsce.

(fot. Stokrotka/nadesłane)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. KIEDY NA BURSZTYNOWEJ

  • Tam za dużo przyjezdnych ze wsi , nie dadzą rady tego ogarnąć . Dla nich to musi być jak w Ge-esie .

   • Czyżby pobyt w swoim klaustrofobicznym miejskim apartamencie M-….(34m2) wywołał ten słowny przytyk.
    Frustrację leczy się inaczej.

 2. Kupujesz w kasie samoobsługowej pozbawiasz pracy kasjerki.

 3. Yy , ty jesteś typowy miastowy dziad .

 4. W mieście najwięcej buraków.

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas