Karetka pogotowia zderzyła się z szynobusem. Jedna osoba ciężko ranna

Po południu szynobus relacji Włodawa – Chełm zderzył się z karetka pogotowia ratunkowego. Kierowca nie zauważył pociągu.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 13-tej w miejscowości Ruda w gminie Ruda Huta w powiecie chełmskim. Jak nam przekazano, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zderzyły się karetka pogotowia z szynobusem. Wstępnie ustalono, że kierujący karetką mężczyzna, przejeżdżając przez tory, nie upewnił się czy nie nadjeżdża pociąg, tylko wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Kierujący karetką mężczyzna jechał sam, został poważnie ranny i przewieziono go do szpitala w Chełmie. Jak informują lekarze, 29-latek doznał m.in. licznych obrażeń wewnętrznych. Funkcjonariusze policji ustalili, że karetka jechała bez włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W składzie relacji Włodawa – Chełm podróżowało kilkanaście osób, na szczęście nikt więcej nie odniósł obrażeń.

Jak wyjaśniał nam jeden z mieszkańców, ta linia kolejowa była przez wiele lat praktycznie nie wykorzystywana i ruch na niej zamarł. Kierowcy przyzwyczaili się, że nie kursują tędy pociągi, więc nie zatrzymują się na STOP-ie jak również niektórzy wjeżdżają na przejazd nie zwracając uwagi czy nic po torach nie nadjeżdża.

Pociąg został uszkodzony, pasażerowie do miejsca przeznaczenia udali się zastępczym transportem.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-08-02 17:42:09

14 komentarzy

 1. Nooo, szkoda, że karetka nie miała włączonej dyskoteki.
  Wtedy na ten piękny widok, maszynista zahamowałby z piskiem opon, ale szkoda też, że maszynista nie był pijany bo wtedy jechałby zygzakiem i miałby duże szanse ominąć karetkę.

  • Nie mogę pojąć po co wymyślać takie głupie wypociny? Ani to śmieszne, ani mądre, polityczne też nie bardzo. Może jestem za głupi na dzisiejszą poezję?

   • Nie nerwujsja, Pawełku – ja specjalnie podpisuje sja Sulejuk, żeby ty, widzący to nie czytał dalej. Nijakiego przymusu nie ma. Naprawdę.

 2. No ciekawe czy jakby karetka miała sygnały włączone, to czy winny byłby maszynista? 🙂

 3. z piskiem opon? jakich opon? jakim zygzakiem? ta wypowiedź to sarkazm mam nadzieję

  • Dobrze kombinujesz Olu, będą z Ciebie ludzie

   • wolnomyśliciel (oczywiście - obywatelski)

    Nooo, jak Ola „zajarzyła”, że pociąg nie może z piskiem opon, a nawet zygzakiem…
    Chyba potrafi myśleć!!!

 4. Jan z Niezbędnika

  jankes- głupie pytania zadajesz- pomyśl przecież pojazd uprzywilejowany owszem może nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych ale kierowca musi zachować szczególną ostrożność.

 5. a propo karetek na sygnale, rozumiem że jadą w sprawie niecierpiącej zwłoki, ale większość tych kierowców to zwykli kretyni, jadąc na sygnale, nie patrzą co dzieje się obok, dzisiaj byłem świadkiem, jak kierowca karetki prawie rozjechał starszą kobietę na przejściu, bo ta nie zdążyła z niego zejść… o braku sygnalizacji skrętów, czy zjazdu ze skrzyżowania już nie wspomnę, sami stwarzają zagrożenie, zamiast nieść pomoc !!

 6. Miejscowość Ruda!! Nie Ruda Huta

 7. To była karetka dializówka prywatnej firmy,w systemie przynajmniej jeżdżą dwie osoby jak to miało miejsce wczoraj,na bombach pojechała do wypadku podstawa z Woli Uhruskiej C-8!!!

 8. Piszę zupełnie serio – kto jest odpowiedzialny za oznakowanie takich przejazdów? Dlaczego znaki przy nieczynnych liniach nie są usuwane i ewentualnie stawiane na nowo w przypadku reaktywacji? Innymi słowy – kto uczy kierowców, że znaki drogowe to często element krajobrazu, a nie ważna informacja?

  Ile znaków STOP do tej pory stoi przy przejazdach przez linię wąskotorówki nałęczowskiej? Czy, w przypadku gdy nieczynne odcinki zostaną reaktywowane i – nie daj Boże – dojdzie do jakichś zdarzeń, policja i ew. dziennikarze będą winić kierowców? Bo przecież zignorowali znak. A że przez kilkanaście lat znaki ostrzegały przed zarośniętymi torami? No cóż, urzędnicy mają ważniejsze sprawy na głowach. :>

 9. Słyszałem jak włączył sygnał jeszcze przed Uhruskiem przez całe siedliszcze jechał na sygnałach wyłączył je dopiero w miejscowości ruda jakieś 2 km od miejsca wypadku także napewno mu sie spieszyło .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska