Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro policjanci w całym kraju przeprowadzą zmasowane kontrole drogowe

W piątek 30 kwietnia policjanci w całym kraju przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Już jutro policjanci, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości na drogach zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę będą mieć policjanci z zespołów „Speed”. Na jednym odcinku drogi będzie można jutro spodziewać się kilku patroli policji.

Mundurowi będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, a także będą prowadzić kontrole prędkości z użyciem mierników prędkości z wizualizacją. Największym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Niewykluczone, że mundurowi będą do działań używać również dronów.

W 2020 roku kierujący pojazdami spowodowali prawie 21 000 wypadków drogowych z czego przeszło 5 500 powstało z powodu nadmiernej prędkości.

(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

 1. Już trzęsę portkami ze strachu

 2. Prewencja, prewencja i i jeszcze raz bezpieczeństwo. Chroń nas panie przed osobnikami którzy znaleźli prafko w czipsach

 3. Kończy się kasa z „nie noszenia maseczek” to nowa akcja 🙂

 4. No i super ,wiecznie spieszący się i całe życie spóżnieni ,dostaną to na co zasłużyli

 5. „Działania te mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego napchania kasą budżetu państwa”

 6. Niech to bedzie akcja katalizator teraz modne

 7. Akcja powinna nazywać się „łupienie kierowców w celu podreperowania budżetu krwiopijców”. Prowadzona latami oprócz mandatów ( pouczeń nie ma *chyba, że dla swoich) nie przynosi żadnych efektów. W jaki sposób poprawia to bezpieczeństwo na drodze, poza polowaniem na kierowców.

  • Zdradzę ci powiem sekret. Nie chcesz płacić mandatów?
   Zacznij przestrzegać przepisów drogowych.

   • lichy ten twój sekret,
    nie zastanawiałeś się nad tym, że sekretem takich policyjnych akcji nie jest dbanie o bezpieczeństwo toje i twoich dzieci tylko o to żeby pod pretekstem przestrzegania prawa wyciągnąć kasę od obywatela?

 8. lepiej by było jakby ta policja zajęła się naprawianiem ubytków w nawierzchni, wycinaniem drzew i znaków ograniczających widoczność na skrzyżowaniach i pdp, wypisaniem mandatów za niewłaściwe parkowanie uniemożliwiające swobodne poruszanie się po chodnikach.
  Nigdy nikogo prędkość nie zabiła tak samo jak broń palna nie zabija – niestety nie zrozumieją tego lewaccy niewolnicy.